İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı

İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı
İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı
İsrail jetleri, 'Gazze tarafından atılan füzelere misilleme olarak' Gazze'nin kuzeyinde Hamas hedeflerine hava saldırısı düzenledi. Ne var ki, IŞİD bağlantılı 'Şehid Ömer Hadid Seriyyesi- Beytu'l Makdis' adlı örgüt, füzeleri kendilerinin attığını duyurdu.

RADİKAL - İsrail ordusuna ait savaş uçakları, Gazze'nin kuzeyinde Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'na ait 3 askeri noktaya hava saldırısı düzenledi. Saldırının Gazze tarafından atılan füzelere misilleme olarak yapıldığı ifade edilen ordu açıklamada, füzelerin Hamas tarafından atıldığı öne sürüldü. Ne var ki, roketli saldırının sorumluluğunu IŞİD bağlantılı "Şehid Ömer Hadid Seriyyesi- Beytu'l Makdis" adlı örgüt üstlendi.

Ayrıca İsrail Ordusu Sözcüsü Afikhay Edrii, sosyal paylaşım platformu üzerindeki resmi hesabından yaptığı açıklamada, "İsrail Hava Kuvvetleri'ne ait uçaklar dün gece Gazze tarafından atılan füzelere misilleme olarak Gazze'deki 3 hedefe saldırı düzenledi" ifadelerini kullandı. İsrail'e yapılan hiçbir saldırıya göz yummayacaklarını ve güneydeki kentlerin güvenliğinin bozulmasına izin verilmeyeceğini vurgulayan Edrii, "Gazze'de hakim olan güç Hamas'tır. Saldırıdan onlar sorumludur" ifadelerine yer verdi.

Muhammed Allan yeniden gözaltında

HAMAS'TAN IŞİD GÖZALTILARI

Şehid Ömer Hadid Seriyyesi- Beytu'l Makdis'ten yapılan yazılı açıklamada, "Şehid Ömer Hadid Seriyyesi, Yahudileri Grad tipi roketlerle vurdu" ifadeleri kullanıldı. Söz konusu örgüt son aylarda İsrail'in güneyine birkaç roket saldırısı düzenlemiş, İsrail ordusu ise bu saldırılara Gazze'deki Hamas hedeflerini vurarak karşılık vermişti.

Erdoğan'dan Abbas'a Kudüs telefonu

Gazze'deki Hamas'a bağlı emniyet birimleri geçen Mayıs ayından bu yana IŞİD'e bağlı terör hücreleri kurmak iddiasıyla birçok kişiyi gözaltına almıştı. (AA)

Mescid-i Aksa'ya girişe 40 yaş sınırı!

BM'ye Filistin bayrağı asılması kabul edildi