İsrail'den Gazze'ye saldırı

İsrail'den Gazze'ye saldırı
İsrail'den Gazze'ye saldırı
İsrail jetlerinin Gazze'nin kuzeyindeki Beyt Hanun beldesine füze saldırısı düzenlendiği bildirildi.

RADİKAL - İsrail savaş uçakları Beyt Hanun'a füze saldırısı düzenledi. Görgü tanıklarından edinilen bilgiye göre, atılan füzenin tarım arazisine düşmesi sonucu ekili ürünlerde büyük hasar meydana geldi. Gazze'deki hastane yetkilileri, saldırı sonucu ölü ve yaralı olmadığını belirtti.

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, uçakların "bir roket rampasını hedef aldığı" belirtildi. Saldırının gece saatlerinde "Gazze'den İsrail'e atılan bir rokete karşılık" gerçekleştirildiği savunulan açıklamada, "Atılan roketlerin Sorumluluğu Hamas'a aittir. Gazze'den atılan roket güneydeki Yad Mordechai bölgesine düştü. Herhangi bir kayıp ve hasar tespit edilmedi. Saldırıyı şu ana kadar üstlenen olmadı" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada ayrıca, bölgedeki yerel halkın "sirenlerin çalmasının ardından bir patlama sesi duyduğu" bilgisine yer verildi. İsrail basınında yer alan haberlerde ise Gazze'den atıldığı iddia edilen roket nedeniyle ülkenin güneyindeki bazı bölgelerde sirenlerin çaldığı kaydedildi. (AA)

İsrail Suriye'de yaralanan 1600 militanı tedavi etti

'İsrail'le Türkiye Roma'da gizli görüştü'

Suriye'den İsrail'deki Dürzilere övgü