İsrail'den Golan Tepeleri açıklaması: İran'ı hedef almadık

İsrail'den Golan Tepeleri açıklaması: İran'ı hedef almadık
İsrail'den Golan Tepeleri açıklaması: İran'ı hedef almadık
İsrail'den ismini vermek istemeyen bir yetkili, Golan Tepeleri'ne yapılan saldırıda İranlı generalin hedef olmadığını belirtti.

RADİKAL - İsrailli bir güvenlik yetkilisi, Suriye ’nin Kuneytra bölgesinde düzenlenen hava operasyonunda hayatını kaybeden İranlı General Muhammed Ali Allahdadi’nin kendilerinin hedefi olmadığını söyledi.

Yakın Doğu Haber 'de yer alan habere göre, Reuters'a konuşan İsrailli bir güvenlik kaynağı, İsrail ordusunun Suriye’nin güneyine düzenlediği saldırıda İranlı generali hedef almak gibi bir amaç taşımadığını, daha alt seviyede bir gerilla grubunu hedef aldığını düşündüğünü ifade etti. Reuters, İsrail resmi düzeyde üstlenmediği için isminin açıklanmasını istemeyen üst düzey kaynağın, İran’la ve Hizbullah’la yaşanan gerilim yaşanmaması için bu açıklamayı yaptığını ifade etti.

Hizbullah'tan İsrail'e iki kelimelik yanıt

İran Devrim Muhafızları Komutanı Suriye'de öldürüldü


'İSRAİL'E MESAJ NİTELİĞİNDE'

İsrail’in geçtiğimiz Pazar günü Suriye’nin Kuneytra bölgesinde düzenlediği hava saldırısında beş Hizbullah mensubu ile birlikte İran Devrim Muhafızları Ordusu komutanlarından General Muhammed Ali Allahdadi hayatını kaybetmişti.

El Meyadin Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Gassan bin Ciddu, İran’ın Suriye’deki bir komutanının İsrail saldırısında öldüğünü gizleme gereği duymamasının hem bölgeye hem de İsrail’e mesaj niteliğinde olduğu yorumunu yapmıştı.

İran'dan İsrail'e: Yıkıcı yıldırımlara hazır olun

Fehim Taştekin yazdı. "İran ve Hizbullah İsrail'i vuracak mı? "

Hamas: İsrail'in Hizbullah saldırısı bölge istikrarını tehdit ediyor