İsrail'den Mısır Cumhurbaşkanı'na videolu hakaret

İsrail'den Mısır Cumhurbaşkanı'na videolu hakaret
İsrail'den Mısır Cumhurbaşkanı'na videolu hakaret
Mısır, İsrail'de yayınlanan ve Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye hakaret içerdiği belirtilen video klip ile inceleme başlattı.

Mısır Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Yasir Ali konu ile ilgili yaptığı açıklamada “ İsrail basınında yer alan görüntüler Cumhurbaşkanı Mursi'ye hakarettir.

Bu konuda bir rapor hazırlanması için Dışişleri Bakanı'nı görevlendirdik” dedi.

İsrail Tapınak Enstitüsü'nün hazırladığı ve internet sayfasında yayınladığı video klipte, İsrailli iki çocuğun kumsalda oynadığı görülüyor. Çocukların babası ise kumsalda gazete okuyor. Çocuklar kumdan bir Süleyman Mabedi inşa ederek, bunu babalarına gösteriyor. Süleyman Mabedi'ni gören baba, kolunun altındaki gazeteyi yere düşürüyor. Gazetede Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin fotoğrafı görülüyor. Ardından kumdan yapılmış Süleyman Mabedi ekrana geliyor ve görüntü “Çocuklar hazır” yazısı ile son buluyor.

İsrailli din adamı Yisrael Ariel tarafından 1987'de kurulan Tapınak Enstitüsü'nün, Mescid-i Aksa'nın yıkılarak yerine Yahudilerin kutsal kabul ettikleri Hz. Süleyman Tağınağı'nı inşa etmeyi hedeflediği belirtiliyor.

(AA)


  ETİKETLER:

  İnternet

  ,

  İsrail

  ,

  Mısır

  ,

  haber

  ,

  rapor