İsrail'in Gazze saldırıları devam ediyor: 172 ölü

İsrail'in Gazze saldırıları devam ediyor: 172 ölü
İsrail'in Gazze saldırıları devam ediyor: 172 ölü
İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda ölü sayısı 172'ye yükseldi. Yetkililer yaralı sayısını ise 1260 olarak açıkladı.

İsrail ’in Gazze’ye düzenlediği saldırılarda ölü sayısı 172’ye yükseldi. Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamalara göre yaralı sayısı ise 1260 olarak belirlendi.

Saldırılar devam ederken, İsrail askerlerinin Batı Şeria'nın farklı bölgelerinde 7'si Hamas milletvekili 14 kişiyi gözaltına aldığı bildirildi. Ahrar Esirler ve İnsan Hakları Araştırma Merkezi Müdürü Fuad el-Hafeş’in açıklamalarına göre, İsrail askerleri, Batı Şeria'daki bazı kentlere baskın düzenleyerek, Hamas milletvekilleri Ömer Abdurrazzak'ı Selfit, Davut Ebu Seyr'i Nablus, Halid Yahya ve İbrahim Dahbur'u Cenin, Riyad Raddad ve Fethi Karavi'yi Tulkerm ve Fadl Hamden'i Ramallah kentinde gözaltına aldı.

Hafeş, Nablus'taki Ulusal en-Necah Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Abdussettar Kasım ile Batı Şeria'nın güneyindeki el-Halil kentinde Hamas üyesi 6 aktivistin de gözaltına alındığını dile getirdi.

BİNLERCE EV HASAR GÖRDÜ

Filistin uzlaşı hükümetinin Bayındırlık ve İskan Bakanı Mufid el-Hasayine, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında 560 evin tümüyle zarar gördüğünü belirtti. Hasayine, "İsrail'in Gazze'de geçen pazartesi günü başlattığı saldırılardan şimdiye kadar 560 ev tümüyle, 12 bin 800 ev ise kısmen zarar gördü" dedi.

"208 İSRAİLLİ YARALANDI"

İsrail'in, "Yahudi Sesi" isimli internet sitesinde yayınlanan açıklamasında ise "Gazze'den atılan füzeler nedeniyle 11'i füze şarapneli isabet etmesi, 36'sı sığınaklara kaçarken düşmeler, 6'sı siren sesinden kaynaklanan trafik kazası ve 151'i panik sonucu olmak üzere 208 İsrailli yaralandı" ifadesine yer verilmişti. (AA)

"İsrail, Gazze'de yasak silah ve roketler kullandı"