İsrail'in Gazze saldırılarının 1. yılı

İsrail'in Gazze saldırılarının 1. yılı
İsrail'in Gazze saldırılarının 1. yılı
İsrail'in 500'ü çocuk 2251 Filistinliyi katlettiği Gazze saldırılarının birinci yılında Gazzeliler yaralarını sarmaya çalışıyor. Hamas, bugün anma törenleri düzenleyecek.

RADİKAL - İsrail’in 500’ü çocuk 2251 Filistinliyi katlettiği Gazze saldırıları birinci yıl dönümünde. Son 6 yıl içerisindeki 3. ve en şiddetli savaşı yaşayan Gazzeliler halen saldırıların yarasını sarmaya çalışıyor. Geçtiğimiz ay yayınlanan bir BM raporuna göre 1.8 milyon kişinin yaşadığı Gazze şeridinde saldırılar 100 binden fazla Gazzeliyi evsiz bıraktı.

8 Temmuzdan 26 Ağustos’a kadar devam eden, hava , kara ve deniz saldırılarının yıl dönümünde Hamas, bugün anma törenleri düzenleyecek.

İsrail askerleri 17 yaşındaki Filistinliyi öldürdü

NETANYAHU, KATLİAMLARI SAVUNUYOR

67’si asker 73 İsraillinin öldüğü savaşa dair İsrail de Pazartesi günü bir tören düzenlemişti. Burada konuşan Başbakan Benyamin Netanyahu, “İsrail’in tüm düşmanlarına, Hamas’a, Hizbullah’a, İran’a ve IŞİD’e sesleniyorum. İnsanlarımıza saldırmaya çalışanlar bunun bedelini kanla ödeyecekler” dedi.

İsrail'den Gazze'ye saldırı

İsrail, ‘Koruyucu Hat Operasyonu’ adını verdiği saldırılarında Gazze’den kendi kontrolündeki topraklara yönelik roket saldırılarını engellemeyi ve tünelleri yok etmeyi hedefledi. İsrail’in Gazze’ye yönelik ablukası 2008 yılından beri devam ediyor. Gazze’deki tünellerse hem kente insani yardım ulaştırmak hem de askeri operasyonlar için kullanılıyordu. (Evrensel) 

İsrail askerleri konuştu: Gazze'de her gördüğümüze ateş açma emri verdiler

Filistinlilere 'yılan' demişti, bakan oldu

İsrail Suriye'de yaralanan 1600 militanı tedavi etti