İsrailli Araplardan Başbakan Erdoğan'a destek

İsrailli Araplardan Başbakan Erdoğan'a destek
İsrailli Araplardan Başbakan Erdoğan'a destek
Türkiye'nin Tel Aviv Büyükelçiliği önünde toplanan İsrailli Araplar, Başbakan Erdoğan'a destek gösterisi düzenledi.

TEL AVİV - Taksim olayları nedeniyle Başbakan Erdoğan ve hükümet lehine İsrail’de gösteri düzenlendi.

Destek eylemini organize eden Şeyh Raid Salah'ın öncülüğünde Tel Aviv Büyükelçiliği önünde toplanan İsrail vatandaşı "1948 Filistin İslami Hareketi" üyesi Araplar, ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak uzun süre Başbakan Erdoğan ve Türkiye lehine sloganlar attı.

Yanlarında taşıdıkları döviz ve pankartlarda, "Bütün dünya güçlü bir Türkiye muhtaç", "Türk hükümetine selamlar", "Erdoğan'ın liderliğindeki kalkınma yürüyüşüne selam", "Dünyanın güçlü Türkiye'ye ihtiyacı var", "Erdoğan'ın başı çektiği aydınlanma sürecini alkışlıyoruz" mesajları dikkati çekti.

Gösterinin ardından büyükelçiliği ziyaret eden Salah liderliğindeki heyet, Türkiye Büyükelçiliği Maslahat Güzarı Doğan Işık'ı makamında ziyaret ederek Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e iletilmek üzere yazılmış bir mektubu, Işık'a teslim etti.

Raid Salah mektubu teslimi sırasında Işık'a, "Türkiye'nin Arap ülkeleri ve Filistin davasında olumlu bir duruşu var. İstanbul ve Ankara 'da yaşanan olayların küresel güçlerin kışkırtması olduğu inancındayız. Türkiye demokratik bir ülke olup hükümetler seçimle başa geliyorlar. Buna Türk halkı karar veriyor" dedi.

Maslahatgüzar Doğan Işık da heyet üyelerine hitaben, mektubu Cumhurbaşkanına hemen göndereceğini belirterek heyete teşekkür etti.

İsrail'de yaşayan Filistinlilerin kurduğu "1948 Filistin İslami Hareketi", Şeyh Raid Salah liderliğinde faaliyet gösteriyor. (aa)