İşte Esma'nın son görüntüleri

İşte Esma'nın son görüntüleri
İşte Esma'nın son görüntüleri
Mısır'da güvenlik güçlerinin 14 Ağustos'ta Rabiatul Adeviyye Meydanı'ndaki darbe karşıtı göstericilere müdahalesi sonucu öldürülen Esma el-Bilteci'nin son anlarının yer aldığı görüntüler ortaya çıktı.

Aynı zamanda, Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) liderlerinden Muhammed el-Bilteci'nin kızı olan Esma'nın Sahra Hastanesi'nde gözleri açık ve acı çekerken görüldüğü görüntüde, başında durarak ona serum veren bir gencin "Serum bitmek üzere" dediği anlaşılıyor.

Ölümünün ardından çeşitli ülkelerde düzenlenen Mısır 'daki askeri yönetim karşıtı gösterilerin sembolü haline genç kızın terler içindeki yüzünden çektiği acı anlaşılırken, bilincinin hala açık olduğu görülüyor.

Esma el-Bilteci'nin annesi Sena el-Bilteci, AA'ya verdiği röportajda, “Sahra Hastanesi'ne gittiğimde şehitler ve ağır yaralılarla karşılaştım. Esma’nın yanına gittiğimde sabırlı ve metanetliydi. 'Ya Rab, Ya Allah' diyordu. Yüzünü siliyordum ve kendisine 'Hayatım sabret, metanetli ol' derken bana 'Anneciğim ben iyiyim' diyordu. Beni rahatlatmak istiyordu. Onu ameliyat odasına bıraktım ve çıktım, birkaç dakika sonra şehit olduğu haberi geldi" demişti.


  ETİKETLER:

  Mısır

  ,

  şehit

  ,

  genç

  ,

  yönetim