İşte Paris saldırganları

İşte Paris saldırganları
İşte Paris saldırganları
Paris'te 129 kişinin hayatını kaybettiği katliamın saldırganlarıyla ilgili bilgiler netleşiyor.

RADİKAL – Fransa’nın başkenti Paris’te 129 kişinin hayatını kaybettiği saldırıları gerçekleştirenlerle ilgili bilgiler her saat netlik kazanıyor. Guardian’ın haberine göre, şu ana kadar ortaya çıkan bilgiler şu şekilde:

Bataclan konser salonuna saldıranlar:

1.Ömer İsmail Mustafa: 29 yaşındaki Mustafa, Fransız yetkililerin ismini açıkladığı ilk saldırgan oldu. Mustafa’nın kimliği kopan parmağının üzerindeki parmak izinden belirlendi.

2.Sami Amimur: Konser salonuna saldıran 28 yaşındaki intihar bombacısı, Paris’in kuzeydoğusunda yer alan Drancy bölgesinde doğmuş. Fransız yetkililerin Amimur’u bildiği belirtilirken, saldırganın ailesinden üç kişi gözaltında.

Fransa İçişleri Bakanı: Terör tehdidi sürüyor

Stade de France stadyumuna saldıranlar:

3.Ahmed el Muhammed: Suriye pasaportu taşıyan 25 yaşındaki Muhammed’in, Yunanistan ve Sırbistan üzerinden seyahat ettiği açıklandı. Suriye’nin İdlib vilayeti doğumlu Muhammed’in pasaportuyla parmak izinin eşleştiği belirtildi.

4.Bilal Hadfi: Belçika medyası ve Washington Post tarafından stadyuma saldıran isimler arasında gösterilen Hadfi’nin geçen yıl Suriye’de savaştığına inanılıyor.

Morenbeek'te yakalanan kişi Abdeslam değil

Boulevard Voltaire saldırganı:

5.İbrahim Abdeslam: 31 yaşındaki Abdeslam, Comptoir Voltaire adlı kafede intihar saldırısı gerçekleştirdi. Fransa vatandaşı olan Abdeslam’ın Belçika’da yaşadığı belirtildi.

Aranan isim:

6.Salah Abeslam: 26 yaşındaki Abdeslam’ın İbrahim’in kardeşi olduğu ve Bataclan’a saldırmak için kullanılan aracı kiraladığı açıklandı. Abdeslam hakkında uluslararası yakalama kararı bulunuyor.

Saldırıların beyni:

Abdülhamid Ebayud: 27 yaşındaki Belçikalı Abdülhamid Ebayud’un Paris saldırılarının beyni olduğu açıklandı. Ebayud’un şu anda Suriye’de olduğu düşünülüyor. IŞİD'e birçok militan devşiren ve daha sonra onları eylemler yapmaları için Avrupa'ya geri gönderen Ebayud, 13 yaşındaki kardeşi Yunus Ebayud'u da kendisiyle birlikte Suriye'de savaşmaya ikna etmiş. Daha önce, "Avrupa'nın cihat başkenti" olarak nitelendirilen Molenbeek'te yaşayan Ebayud'un saldırıları Suriye'deki üssünden planladığına inanılıyor.

IŞİD'den yeni tehdit: Fransa'nın kaderini yaşayacaksınız

Fransa genelinde bir dakikalık saygı duruşu