İsveç'te 2 yaşındaki çocuğa geçici oturma izni verildi

İsveç'te 2 yaşındaki çocuğa geçici oturma izni verildi
İsveç'te 2 yaşındaki çocuğa geçici oturma izni verildi
Cezayirli bir annenin iki yıl önce İsveç'te dünyaya getirdikten sonra terk ettiği 2 yaşındaki kız çocuğuna geçici oturma izni verildi

STOCKHOLM - İsveç'te son aylarda tartışma konusu olan ve ülkede kalması için 30 bin imzanın toplandığı bildirilen Cezayirli küçük kız çocuğu Haddile ile ilgili son kararı bugün İsveç Göçmen Dairesi verdi. Daire, Fransız vatandaşı Cezayirli annenin İsveç'te doğum yaptıktan sonra bırakıp gittiği, İsveç sosyal kuruluşlarının yardımıyla büyüyen küçük Haddile'nin psikolojik durumunun sınır dışı edilmesine uygun olmadığına karar verdi.

ANNESİ ORTADAN KAYBOLDU
İsveç Göçmen Dairesi'nin açıklamasına göre, ismi açıklanmayan Cezayir uyruklu Fransız vatandaşı bir anne, iki yıl önce İsveç'in Lund kentinde hastanede doğum yaptıktan bir süre sonra kızını bırakıp ortadan kayboldu. Sosyal hizmetlere teslim edilen küçük kızı, bir aile evlat edinmek istedi. Ancak Haddile'nin oturma izini olmadığı için İsveç Göçmen Dairesi, kızın Fransa'ya sınır dışı edilebileceği tartışmalarını başlattı. Bu sırada, Cezayir'den bir kadın , kızını doğurduktan sonra Fransa'ya ve ev bulmak için gittiğini, Cezayir'deki İsveç Büyükelçilik yetkilileriyle birkaç kez konuştuğunu ve kızını geri istediğini iddia etti.

aa


  ETİKETLER:

  Cezayir

  ,

  Fransa

  ,

  İsveç

  ,

  Bugün

  ,

  Aile

  ,

  Kız

  ,

  Kadın

  ,

  Daire

  ,

  İddia

  ,

  ,

  sosyal

  ,

  göçmen