İsveç'te hipsterlara IŞİD baskını

İsveç'te hipsterlara IŞİD baskını
İsveç'te hipsterlara IŞİD baskını
İsveç'te 'Bearded Villains' adlı bir kulüp, IŞİD militanlarıyla bağlantılı oldukları gerekçesiyle şikayet edildi. Ne var ki, olayın aslı polisin olay yerine gelmesinin ardından ortaya çıktı.

RADİKAL - İsveç ’te kendilerine “Bearded Villains” (Sakallı Kötü Adamlar) adını takan 30 kişilik bir hipster grup, siyah bayraklarıyla poz verince IŞİD üyesi olduklarını düşünen bir kişi tarafından polise ihbar edildi! Polis merkezini arayan kişinin, “Burada IŞİD üyeleri toplandı” dediği belirtildi.

Habertürk 'te yer alan habere göre, olayın gerçekleştiği bölgeye gelen polis önce gruba sorular sordu, daha sonra duruma açıklık getirdi. Siyah bir bayrağın önünde poz verdiklerini gören kişinin ihbarı üzerine olay yerine ulaşan polisler kulüp üyelerinden özür diledi.

“Bearded Villains” kulübü Facebook hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “IŞİD terör örgütü ile bağlantı içerisine sokulduğumuz için derin üzüntü duyuyoruz. Kulüp olarak ilk hedefimiz ayrımcılığa ve ırkçılığa karşı gelmektir. Önyargıları yıkmak için bir araya gelmiş bir kulüp hakkında yanlış ifadeler yaymak çok büyük bir hata” ifadesini kullanarak üzüntülerini paylaştı.