İsveç'te okula kılıçlı saldırı

İsveç'te okula kılıçlı saldırı
İsveç'te okula kılıçlı saldırı
İsveç'te kimliği henüz belirlenmeyen kılıçlı saldırganın bir okula saldırı düzenlediği bildirildi. Saldırı sonucu iki kişi hayatını kaybetti.

RADİKAL – İsveç’in güneybatısında yer alan Trollhättan kentinde bulunan Kronan adlı okula bıçak veya kılıç taşıyan bir kişinin saldırı düzenlediği açıklandı. 20'li yaşlarındaki maskeli saldırgan polis tarafından vurulduktan sonra ölürken, saldırı sonucu iki kişi hayatını kaybetti. 

AFP'nin haberine göre, bir erkek öğretmen olay yerinde yaşamını yitirdi. Bir öğretmen ve 11 ile 15 yaşlarındaki iki öğrenci yaralandı. En az bir kişi kalp ve akciğerinden ağır yaralandı. Yetkililer, yerel saatle sabah 10’u 10 geçe okuldan kendilerine bilgi geldiğini açıkladı. Saldırının okulun yemekhane bölümünde gerçekleştirildiği de bilgiler arasında.

'İLK OLARAK ŞAKA SANDIK'

İsmini vermek istemeyen bir öğrenci, olayla ilgili yaptığı açıklamada saldırının ilk olarak bir şaka olduğunu düşündüklerini söyledi. Öğrenci, "Onu ilk gördüğümüzde şaka sandık. Maske takıyordu, siyah kıyafetler giyiyordu ve uzun bir kılıç taşıyordu. Bazı öğrenciler onunla fotoğraf çektirip bıçağa bakmak istedi" sözleriyle yaşananları anlattı. 

Kronan’da yaşları 6 ila 15 arasında değişen 400 öğrenci eğitim görüyor. İsveç Başbakanı Stefan Lofven'in günün ilerleyen saatlerinde kasabayı ziyaret etmesi planlanıyor.