İsveç'te saldırıya uğrayan restoran sahibi Türk

İsveç'te saldırıya uğrayan restoran sahibi Türk
İsveç'te saldırıya uğrayan restoran sahibi Türk
İsveç'in Göteborg kentinde ateş açılan restoranın Osman Can isimli bir Türk'e ait olduğu ve yaralılar arasında iki Türk'ün bulunduğu öğrenildi.

RADİKAL - İsveç 'in Göteborg şehrinde dün gece gerçekleştirilen ve 2 kişinin ölüp çok sayıda kişinin yaralandığı silahlı saldırının detayları yavaş yavaş netleşmeye başlıyor. İsveç polisi bu sabah konuyla ilgili bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada saldırılar sonrasında 2 kişinin hayatını kaybettiği 8 kişinin ise yaralandığı ifade edildi.

Yaralananlardan 1 tanesinin hayati tehlikesinin olduğu öğrenildi. Saldırıyı gerçekleştirenlerin yakalanması için çalışmalar sürüyor. Polis, soruşturmanın devam ettiğini söyledi.

İsveç'te silahlı saldırı: 2 ölü

OSMAN CAN İSİMLİ BİR TÜRK

Restoran sahibinin Osman Can isimli bir Türk olduğu ve saldırıda yaralanan 2 kişinin de Türk asıllı olduğu öğrenildi. Saldırıda hayatını kaybedenler 20 ilâ 25 yaşlarında.

Saldırıdan sonra bölgeye çok sayıda polis ve ambulans yönlendirildi. Olayın gerçekleştiği Göteborg'un Biskopsgården bölgesi, çetelerin yoğun olduğu yerlerden biri olarak biliniyor. Bölgede bulunan çok sayıda restoran, Türk kökenliler tarafından işletiliyor. (CİHAN/AA)


  ETİKETLER:

  İsveç

  ,

  Sabah

  ,

  Gece

  ,

  saldırı