İtalya Palermo'da 2 bina çöktü: 2 ölü

İtalya Palermo'da 2 bina çöktü: 2 ölü
İtalya Palermo'da 2 bina çöktü: 2 ölü

Arşiv

İtalya'nın güneyindeki Sicilya adasının en büyük kenti Palermo'da dün gece, inşaat çalışmalarının sürdüğü bir apartman ile yanındaki binanın çökmesi sonucu ilk belirlemelere göre 2 kişi hayatını kaybetti

ROMA - İtalyan haber ajansı ANSA'nın haberine göre, olayda 82 yaşındaki Ignazio Accardi ve 54 yaşındaki Antonino Cina hayatını kaybetti. Enkaz altında kalan ve henüz kendilerine ulaşılamayanların ise Accardi'nin 82 yaşındaki eşi Marina La Mattina ve Cina'nın 74 yaşındaki teyzesi Elena Trapani olduğu kaydedildi. İtfaiye ekiplerinin, göçük altındakileri arama çalışmaları ise aralıksız sürüyor.

Olay bölgesine çok sayıda itfaiye ekiplerinin yanı sıra polis de sevk edilirken, Palermo Belediye Başkanı Leoluca Orlando'nun daha önce evlerden tahliye edilen ailelerin ağırlanmasını organize ettiği bildirildi.

‘EV ÇATLAKLARLA DOLUYDU’
Son bir yıldır apartmanlarına 4. katın inşa edilmeye çalışıldığını söyleyen apartman sakini Giuseppina Ferrara, "Ev çatlaklarla doluydu ve duvarlardan bazı sesler duyuyordum. Bugünkü sesler, her zamankinden daha farklıydı, bizim biraz daha endişelenmemize neden oldu. Hemen itfaiyeyi aradık, biraz sonra da apartman çöktü" diye konuştu.

Apartman sakinlerinin itfaiye ekiplerini çağırması ve itfaiyenin de apartmanlardan tahliyeleri başlatmasından kısa bir süre sonra çökmenin yaşandığı, olayda 10 kişinin de hafif şekilde yaralandığı ifade edildi.

Üzerine yeni bir kat çıkılmaya çalışılan apartman sakinlerinin daha önce konuyla ilgili şikayette bulundukları aktarılırken, olayla ilgili soruşturma açılacağı gelen haberler arasında yer aldı.

aa


  ETİKETLER:

  Roma

  ,

  haber

  ,

  Belediye

  ,

  Soruşturma

  ,

  tahliye