Japon Başbakanı ağlayarak IŞİD'den intikam almaya yemin etti

Japon Başbakanı ağlayarak IŞİD'den intikam almaya yemin etti
Japon Başbakanı ağlayarak IŞİD'den intikam almaya yemin etti
Japonya Başbakanı Shinzo Abe, IŞİD'in alıkoyduğu ikinci Japon rehine Kenji Goto'nun öldürüldüğünü açıklamasının ardından bir açıklama yaptı. Gözyaşları içinde açıklama yapan Abe, IŞİD'den intikam almaya yemin etti.

Japonya 'nın bir süredir kurtarmak için çalıştığı rehin gazeteci Kenji Goto'nun dün IŞİD tarafından öldürüldüğü açıklandı. IŞİD yolladığı kafa kesme videosuyla Japon Başbakan Şinzo Abe'ye mesaj gönderdi.

Videonun dünya basınında yankı bulmasının ardından Japonya Başbakan'ı Şinzo Abe bir açıklama yaptı. Açıklama sırasında ağlayan ve bir hayli üzgün olduğu görülen Şinzo Abe çok sert konuştu.

IŞİD, Japon gazeteciyi infaz etti

"ÇOK SERT BİR ÖFKE HİSSEDİYORUM"

Başbakan Abe, "Bu barbarca yapılan adi terör saldırısına karşı çok güçlü bir öfke hissediyorum. Kesinlikle kabul edilemeyecek bu şiddeti en güçlü şekilde kınıyorum. Bu teröristleri asla affetmeyeceğiz. Uluslararası topluluk ile birlikte IŞİD'e yaptıklarının bedelini ödetmek için çalışacağız" dedi.

IŞİD bir haftadır süren müzakerelere rağmen Japon gazeteci Goto'yu öldürdüğünü paylaştığı bir video aracılığıyla duyurmuştu.


  http://www.radikal.com.tr/128427712842772

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ISID varlığı kimin menfaatine? - user433961

  Kesinlikle israil. Çünkü isid varlığı suriye ve ırak yonetimlerini zayıflatıp baska seylerle ilgilenemez hale getirdi, ulkemizin güney sınırında isid karşı birleşen teror gruplarının başkalarının eliyle beslenmesine sebeb oldu, bizim yönetimimizi multeci kampları kurmak zorunda ve bu kampları beslemek zorunda bıraktı, tum bu olan bitene rağmen işid israille alakalı bir yaptırıma gitmeyi hiç düsünmedi, öldürdüğü birkaç gazeteci vesairenin dışında müslüman katletti, israil destekçisi amerikanın da bölgede işide ve işide karşı olanlara silah sağladığı ve çatışma ortamının devam etmesini istediği ortada, işidin kominist kürtlerle çatışması birilerinin çok zoruna gidiyor biliyorum, ama bunun sorumlusunun akp hükümeti olduğunu söylemek basit bir hükümet düşmanlığı...

  KINAMAYAN AZMETTİRİCİLER NEREDE? - m.rozbilen

  Bu ve benzeri manzaralar karşısında sessiz duran, kılını kıpırdatmayanların insanlığından şüphe ederim. Gaz gibi yasak silahları dahi kullanmaktan çekinmeyen IŞİD kafirini kınamayanlar, destek verenler, el altından dostluk kuranlar utanmalıdır. IŞİD kendiliğinden silah, mühimmat ve gaz üretemez. Kimin yardımıyla bütün bunları elde ettiklerine bakılmalı,araştırılmalıdır. Öldürülenlerin esas failleri işte bunlardır. Her kim ise bulunup Lahey ceza mahkemesinin önüne çıkarılmalı. İŞİD'i örgütleyenler, silah ve mühimmat temin edenler insanlık değerlerine darbe vurmuşlardır. Bunların kim oldukları ortada. Japon Başbakanı ve dünya azmettiricilerden intikam almalıdır.