Japon rehinenin annesi IŞİD'e seslendi

Japon rehinenin annesi IŞİD'e seslendi
Japon rehinenin annesi IŞİD'e seslendi
Terör örgütü IŞİD'in rehin aldığı Japonya vatandaşlarından Kenji Goto'nun annesi örgüte seslenerek 'Oğlumun serbest bırakılması için kendi hayatımdan vazgeçebilirim' dedi.

RADİKAL - IŞİD'in rehin aldığı iki Japon vatandaşından gazeteci Kenji Goto'nun annesi Junko Işido, terör örgütü IŞİD'den oğlunu serbest bırakmalarını istedi.

Basın toplantısı düzenleyen Işido, oğlunun bölgede tamamen insani amaçlarla bulunduğunu ve IŞİD'in düşmanı olmadığını söyledi. Işido, zaman zaman gözyaşlarına hakim olamadığı konuşmada, "Oğlum IŞİD düşmanı değil. Oğlumun serbest bırakılması için kendi hayatımdan vazgeçebilirim. Bu benim için çok az bir fedakarlık olurdu" dedi.

IŞİD Japon rehineleri öldürmekle tehdit etti


'TÜM MÜSLÜMANLARA KAPIM AÇIK'

Anne Junko Işido, oğlunun Suriye 'de yaşananları dünyaya aktarmak ve IŞİD'in rehin aldığı arkadaşı Haruna Yukava'nın serbest kalmasını sağlamak için bu ülkeye gittiğini belirtti ve "IŞİD'e tüm kalbimle oğlumu serbest bırakmaları için yalvarıyorum" dedi. Işido, IŞİD'i tanımadığını, Japonya'ya turist veya öğrenci olarak gelen tüm Müslümanlara evinin kapılarının her zaman açık olduğunu sözlerine ekledi.

Terör örgütü IŞİD'in 20 Ocak'ta yayınladığı videoda konuşan yüzü kapalı bir militan, 72 saat içinde 200 milyon dolar verilmemesi halinde Japon rehinelerin öldürüleceği tehdidinde bulunmuştu. IŞİD'in Japonya'ya verdiği süre bu sabah doldu, ancak konuyla ilgili henüz bir gelişme bulunmuyor. (AA)

Japon rehinelerin kurtarılma süresi yarın doluyor

IŞİD militanlarından 'İslami olmayan çalgı' cezası