Japonya 'Cihatçı John'u arıyor

Japonya 'Cihatçı John'u arıyor
Japonya 'Cihatçı John'u arıyor
IŞİD'in iki Japon'u öldürmesinin ardından terör örgütüyle mücadeleye hız veren Japonya'nın 'Cihatçı John' olarak bilinen militanı yakalama çalışmalarında İngiltere ve ABD'yle işbirliği yaptığı açıklandı.

RADİKAL – Terör örgütü IŞİD’in Japon rehineler Haruna Yukawa (42) ve Kenji Goto Jogo’yu (47) başlarını keserek infaz etmesinin ardından, örgütle mücadelesine hız veren Japonya ’nın ‘Cihatçı John’ olarak bilinen militanı yakalama çalışmalarında İngiltere ve ABD ’yle işbirliği yaptığı bildirildi.

Telegraph’ta yer alan habere göre, örgütün daha önceki infaz videolarında yer alan ‘Cihatçı John’u yakalama çalışmaları yürüten Japonya hükümeti, bu soruşturma için Tokyo’da bir ekip oluşturdu.

Japon Başbakanı ağlayarak IŞİD'den intikam almaya yemin etti


Japonya’nın IŞİD’le mücadeleye 200 milyon dolar bağışlamasının ardından terör örgütü iki Japon’u başlarını keserek öldürmüştü. Japon yetkililer, videodaki IŞİD’linin ses analizini yapmış ve militanın daha önce James Foley, Alan Henning ve David Haines’i öldüren kişi olduğu sonucuna ulaşmıştı.

IŞİD, Ürdünlü pilotu yakarak öldürdü

IŞİD rehineleri 24 saat içinde öldürmekle tehdit etti

IŞİD, Japon gazeteciyi infaz etti

IŞİD'in istediği intihar bombacısı Sacide er-Rişavi kimdir?


  http://www.radikal.com.tr/129231012923103

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  cihatmı - lm kimim

  insanlık çağa atlattıkça daha da vahşileşiyor...teknoloji ilerliyor ama insanlıkta ters orantıda geriliyor nedir bu yaman çelişki...

  - user405240

  Cehennemin en sicak köşesi senin john

  Misal - gümüşisis

  Yakuza ve diğerleri... Yani cidden ortaçağ bile değil- daha daha da eskilere döndük sanki- bir de zamanda yolculuk mümkün değil derler. Al işte bir parmak şıklatması kadar zamanda ... İnsanların çektikleri acı olmasa üstüne söylüyor olacağım çok şey ama hiç bir söylenen insanların yaşadığı ızdırabı hafifletmeyecek. Savaşlar her zaman var, ama niye böyle olması gerekti?