Joe Biden kimdir?

Joe Biden kimdir?
Joe Biden kimdir?
Erdoğan'dan özür dileyip dilemediği tartışma konusu olan ve IŞİD konusunda Türkiye'yi suçlayan açıklamalarıyla dikkat çeken Joe Biden kimdir? Joe Biden nerelidir ve kaç yaşındadır?

1942'de ABD'nin Pennsylvania eyaletinde dünyaya gelen Joe Biden, kendini "Yahudi olmayan bir Siyonist" olarak tanımlamasıyla dikkat çeken bir politikacı. Liberal görüşüyle tanınan Joe Biden, kilisenin kamu hayatındaki yerine karşı duruşunun yanı sıra eşcinsel evliliklerin desteklenmesi konusunda da kararlı bir siyasetçi.

2009 yılında Dick Cheney'in yerine Barack Obama'nın Başkan Yardımcısı olarak atanan Joe Biden, şimdiye kadar iki evlilik yapmış ve 1973-2009 döneminde Delaware eyaletinin ABD Senatosunu temsil etmişti. 2012'de görevine devam etmesine karar verilen Biden, okul yıllarında aktif olarak Amerikan futbolu ve beyzbol oynadı ve Syracuse Üniversitesi'nin Hukuk bölümünden mezun oldu. Avukat olarak başladığı kariyerinde zaman içerisinde politikaya yöneldi ve ABD senatosunun dış ilişkilerinde aktif olarak rol aldı.

Biden en son Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye hakkında, IŞİD konusu üzerinden yaptığı göndermeler ve açıklamalarla gündeme geldi.