Joker maskeli adam: Her hafta bir Arap veya Müslüman öldüreceğim

Joker maskeli adam: Her hafta bir Arap veya Müslüman öldüreceğim
Joker maskeli adam: Her hafta bir Arap veya Müslüman öldüreceğim
Kanada'da yaşayan bir adam, Joker maskesi takarak çektiği videoda her hafta bir Müslüman veya Arap öldüreceğini söyledi. Polis, tehditler savuran adamı tutukladı.

RADİKAL – Fransa’nın başkenti Paris’te 129 kişinin öldürüldüğü saldırıların ardından İslamofobik saldırılar ve söylemler artış gösterirken, Kanada’nın Quebec eyaletinde yaşayan bir adamın çektiği video sosyal medyanın en çok konuşulanları arasına girdi. Kimliği bilinmeyen adam, Joker maskesi takarak çektiği videoda her hafta bir Müslüman veya Arap öldüreceğini söyledi. Tehditler savuran adam tutuklandı. 

Montreal Gazette’in haberine göre, YouTube’a yüklenen videoda Joker maskeli kişi, hükümetin Quebec’teki Müslüman ve Araplarla ilgili “hiçbir şey yapmaması” durumunda kendisinin harekete geçeceğini açıkladı. Kameraya silahını gösteren adam, daha sonra her hafta bir Müslüman veya Arap öldüreceğini söylüyor ve buna önümüzdeki hafta başlayacağını vurguluyor. Adam, YouTube’dan kaldırılan videoda yalnız olmadığını ve cinayetlerde kendisine yardım edecek insanlar olduğunu belirtiyor. 

Paris'in kuzey mahallesinde operasyon ve çatışma

Fransa, IŞİD'in Rakka'daki üssünü yine vurdu

Alman polisinden Paris operasyonu

Fransa'da 115 bin güvenlik görevlisi seferber