Juarez Karteli'nin lideri yakalandı

Juarez Karteli'nin lideri yakalandı
Juarez Karteli'nin lideri yakalandı
Körfez Karteli'nin liderinin yakalanmasının ardından Juarez Karteli'inin lideri Jesús Salas Aguayo'nun da yakalandığını açıklandı. Aguayo'nun çok sayıda şiddet olayına karıştığı biliniyor.

RADİKAL - Meksikalı yetkililer Juarez Karteli'inin lideri Jesús Salas Aguayo'nun yakalandığını açıkladı. Kartelin başına Vicente Carillo Fuentes'in ve ardından David Aaron Espinoza Haro'nun yakalanmasıyla beraber bu sene geçen 38 yaşındaki Aguayo'nun Ciudad Juárez kentindeki çok sayıda şiddet olayında operasyonların başında olduğu biliniyor.

Sol'da yer alan habere göre, Aguayo, 2009 yılında El Paso'da tanık koruma programındaki kişileri öldürerek ABD 'nin en çok arananlar listesine girmişti. 2010'da 2 polisin öldüğü bir araba bombalama olayına karışırken 2012'de de 15 kişiyi öldürtmüştü. 2008 yılında kartele girdiği düşünülen Aguayo'nun çok hızlı yükseldiği söyleniyor.

Meksika'da kartel lideri yakalandı

OTOBÜS YAKIP YOL KAPATTILAR

Tutuklamanın Gulf Karteli'nin lideri José Tiburcio Hernández Fuentes'in yakalanmasının ardından gerçekleştiği bildirilirken, Fuentes'in 60 adamının Mexico City'ye aktarılmasını engellemek için otobüsleri yakarak yol kapattıkları, hükümet binalarına ateş açtıkları ancak başarılı olamadıkları da söyleniyor.

Peş peşe tutuklamaların ardından iki kartelin de gücünün azaldığı düşünülürken, Meksika Başkanı Enrique Peña Nieto, tepedeki isimleri yakalamaya devam edeceklerini, bu yöntemin başarılı olduğunu savundu. Suç uzmanı Patrick Corcoran ise liderleri yakalamanın sınırlı değer taşıdığını, ülkedeki gerçekliği değiştirmediğini belirtiyor.

Narkotik ajanları kartellerin seks partisine katılmış!

Belediye başkan adayının başı kesik cesedi bulundu

Meksika'nın baş belası: Uyuşturucu kartelleri