Kabil'de Türklerin de kaldığı otele saldırı: 11 ölü

Kabil'de Türklerin de kaldığı otele saldırı: 11 ölü
Kabil'de Türklerin de kaldığı otele saldırı: 11 ölü
Kabil'de aralarında Türk turistlerinde de bulunduğu otele saldırı düzenlendi. Saldırıda 11 kişi hayatını kaybetti, 6 kişi de yaralandı. Saldırıyı Taliban üstlendi.

RADİKAL-Afganistan'ın başkenti Kabil'de yabancıların da kaldığı Park Palace isimli otele silahlı saldırı düzenlendi. Otelde Türk konukların da olduğu iddia edildi. Bir ABD 'li ve dört Hintli'in aralarında bulunduğu 11 kişinin hayatını kaybettiği, en az altı kişinin yaralandığı saldırıyı Taliban üstlendi. İki Taliban militanı yedi saat boyunca güvenlik görevlileriyle çatıştı.Kabil Polis Şefi Abdül Rahman Rahimi gazetecilere yaptığı açıklamada, 54 konuğun polis tarafından kurtarıldığını ifade etti.

AFP'ye konuşan bir Park Palace çalışanı, saldırının ünlü Afgan sanatçı Altaf Hüseyin'in vereceği klasik müzik konseri öncesinde düzenlendiğini söyledi. AFP, adının açıklanmasını istemeyen bir istihbarat görevlisine dayandırdığı haberinde, otelde Türk ve Hintli konukların çoğunlukta olduğunu duyurdu. Saldırıyı üstlenen Taliban ise bir militanın düzenlediği eylemde, ölü ve yaralı sayısını 50 olarak açıkladı.