Kaddafi'nin kuzeni idam cezalarını kınadı

Kaddafi'nin kuzeni idam cezalarını kınadı
Kaddafi'nin kuzeni idam cezalarını kınadı
Libya'nın devrik lideri Muammer Kaddafi'nin kuzeni Kaddaf ed-Dem, Kaddafi'nin oğlu Seyfulislam Kaddafi, eski istihbarat şefi Abdullah es-Senusi ve eski Başbakan el-Bağdadi el-Mahmudi'ye verilen idam cezalarını kınadı.

RADİKAL – Libya’nın devrik lideri Muammer Kaddafi'nin oğlu Seyfulislam Kaddafi, eski istihbarat şefi Abdullah es-Senusi ve eski Başbakan el-Bağdadi el-Mahmudi’ye verilen idam cezalarına, Kaddafi’nin kuzeni Kaddaf ed-Dem’den ilk yorum geldi. Ed-Dem, idam cezalarını kınadı.

El Arabiya’ya konuşan Kaddaf ed-Dem, “İdam cezaları, Libya’nın istikrarı ve diyalog için tüm umut ve girişimleri yok ediyor” ifadesini kullandı. Ed-Dem, cezaların “şiddetin kapısını açacağını” söyledi. Şu anda Mısır ’da yaşayan Kaddafi’nin kuzeni, cezaevlerinde 40 bin kadın ve erkeğin “suçsuz şekilde” tutuklu bulunduğunu belirtirken, “kuklaları durdurmak için” acil müdahale çağrısında bulundu.

Kaddafi'nin kuzeninden 11 Eylül uyarısı

Libya'da devrik lider Muhammer Kaddafi'nin oğlu Seyfülislam Kaddafi ve diğer 7 kişi hakkında verilen idam cezaları, 2011 devrimi sırasında “savaş suçu işledikleri” gerekçesiyle verildi. 37 sanık Şubat 2011’de başlayan devrim esnasında “gösterileri şiddet kullanarak bastırmak ve göstericileri öldürmek” suçundan yargılanıyordu.

Kaddafi'nin oğluna idam cezası