Kaddafi'nin oğlunu Amal Clooney savunacak

Kaddafi'nin oğlunu Amal Clooney savunacak
Kaddafi'nin oğlunu Amal Clooney savunacak
Libya'nın devrik lideri Kaddafi'nin oğlu Seyfülislam Kaddafi'nin avukatlığını Amal Clooney'nin yapacağı açıklandı.

RADİKAL - Avukat Amal Clooney’in çalıştığı hukuk bürosu, devrik Libya lideri Kaddafi’nin oğlu Seyfülislam Kaddafi'yi idamdan kurtarmaya çalışıyor.

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan konuyla ilgili habere göre, Amal Clooney ve meslektaşı Jon Jones ile Seyfülislam Kaddafi ile eski istihbarat başkanı Abdullah al-Senussi’yi idamdan kurtarmak için savunma hazırlıyor. Clooney ve meslektaşları idam cezasına çarptırılan iki sanığın da “usullere uygun bir şekilde yargılanmadığını ve Lahey’deki Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde bir kez daha hâkim karşısına çıkması gerektiğini” söylüyor.

Clooney'den Mısır Cumhurbaşkanı Sisi'yle görüşme talebi

Lahey’deki mahkeme hiçbir suçluya idam cezası vermiyor. Seyfülislam Kaddafi ve eski istihbarat şefi Senussi, geçen hafta Trablus’taki davada "Libya halkına karşı insanlık suçu işledikleri" gerekçesiyle idam cezasına çarptırılmıştı.

Geçen yıl ABD 'li oyuncu George Clooney'le evlenen Amal Clooney, daha önce İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek’in “Ermeni soykırımı uluslararası yalandır” sözleri nedeniyle İsviçre’de mahkum edilmesinin ardından Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde yansıyan davada Ermeni tarafının avukatlığını üstlenen ekipte yer almıştı. (Hürriyet)

AİHM'de 'Ermeni soykırımı' davası: Clooney, Perinçek'e karşı

İran'da George Clooney'yi manşet yapan gazete kapatıldı

Amal Clooney: Mısır'da tutuklanmakla tehdit edildim

George Clooney'in düğün fotoğrafları yayınlandı