Kadın garsonlara 'fahişe' damgası

Kadın garsonlara 'fahişe' damgası
Kadın garsonlara 'fahişe' damgası
Suudi Arabistan'da bir din adamı, kadınları işe alan ABD'li fast-food restoranının boykot edilmesi çağrısı yaparken, yüzleri bile tamamen kapalı olan kadın garsonları da 'fahişe' olarak tanımladı.

Kadın garson çalıştırmaya son dönemlerde başlayan restoran zincirinin Cidde’deki şubesini hedef alan mesajlarını Twitter ’da yayınlayan Şeyh Ali el Mutairi, “Vardiyalarına garson olarak başlıyorlar. Vardiya bittiğinde ise fahişeye dönüşüyorlar. Kadınlar erkeklerin etrafında ne kadar çok dolanırsa, kadınlara yaklaşmak o kadar kolaylaşıyor” ifadelerini kullandı. Mutairi’nin tweetleri kadınların çalışmasına karşı çıkan muhafazakar kesim tarafından desteklense de, pek çok Suudi olaya tepki gösterdi.

Kadın garsonların fotoğraflarını yayınlayan bir Suudi şunu yazdı: “Kadınlar tamamen kapalı. Ayrıca kız kardeşiniz bu restorana gitse, ona erkeklerin servis etmesini mi tercih ederdiniz, kadınların mı?” Beş bin takipçisi olan Mutairi’nin buna yanıtı ise şöyle oldu: “Bazıları benden özür dilememi istiyor. Ancak şu ki, ben insanları kadın ve erkeğin bir arada bulunduğu ortamlar hakkında uyarmak istedim. İşe garson olarak başlıyorlar ancak sonunda onların fahişe olması isteniyor. Bu iki sürecin arasında şeytanın adımlarını görebilirsiniz.” (RADİKAL / DIŞ HABERLER )


  ETİKETLER:

  Twitter

  ,

  haber

  ,

  Kız

  ,

  Kadın

  ,

  muhafazakar

  ,

  Karşı