Kadın kılığına giren CIA ajanı Moskova'da yakayı ele verdi

Kadın kılığına giren CIA ajanı Moskova'da yakayı ele verdi
Kadın kılığına giren CIA ajanı Moskova'da yakayı ele verdi
Rus NTV kanalı, Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı'na (CIA) bağlı çalışan ajanların Moskova'da 'tebdil-i kıyafet' çalışırken yakayı ele verdikleri anın görüntülerini yayınladı.

RADİKAL - Moskova'da CIA için kıyafet değiştirerek ajanlık yapan Robert Hines, Timothy Finnegan ve John Granos, kameralardan kaçamadı. Eşinin kadın arkadaşı kılığında 'siyahi bir kadın' gibi giyinen Timothy Finnegan, üzerini değiştirmek için gittiği bir restoranın gizli kameraları tarafından tespit edildi.

Yüzünü atkıyla kapatan ve peruk takan kırmızı montlu Finnegan, görüntülerde restoranın tuvaletine 'siyahi bir kadın' olarak giriyor, üzerini değiştirdikten sonra ise içeriden bir erkek olarak çıkıyor. Finnegan'ın sarışın kadın arkadaşı da, hemen tuvalete girerek ajanın içeride bıraktığı peruk ve giysileri topluyor.

Rusya ve ABD 'de sık sık ajan krizleri patlak veriyor. Rusya'da 2013 yılında Ryan Fogle adlı bir Amerikan ajanı yakalanarak tutuklanmıştı. Rusya adına ajanlık yapan Anna Chapman da 2010 yılında New York'ta yakayı ele vermişti.

(Sputnik)

 

Görüntülerde Timothy Finnegan isimli ajan, kadın kılığında girdiği tuvaletten erkek kıyafetleriyle çıkıyor.


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  New York

  ,

  Rusya

  ,

  CIA

  ,

  moskova

  ,

  Erkek

  ,

  Kadın

  ,

  Kırmızı