Kadirov: IŞİD'e karşı mücadelede piyadelere ihtiyaç olursa biz ilk saflarda olacağız

Kadirov: IŞİD'e karşı mücadelede piyadelere ihtiyaç olursa biz ilk saflarda olacağız
Kadirov: IŞİD'e karşı mücadelede piyadelere ihtiyaç olursa biz ilk saflarda olacağız
Çeçenistan lideri Ramazan Kadirov, Rusya'dan talep gelmesi durumunda askeri uzmanlarını Suriye'ye göndermeye hazır olduğunu duyurdu ve 'IŞİD'e karşı mücadelede piyadelere ihtiyaç olursa biz ilk saflarda olacağız' dedi.

RADİKAL - Rusya'ya bağlı Çeçenistan Cumhuriyeti'nin Başkanı Ramazan Kadirov, IŞİD'e karşı mücadele için Suriye'ye ' dünya standartlarında' askeri uzmanlar göndermeye hazır olduğunu açıkladı. Çeçen lider, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, İslam'ın en büyük düşmanı olarak nitelendirdiği IŞİD'e karşı mücadelede Rusya Silahlı Kuvvetleri'nin kullanılması kararına destek verdi.

Sputnik'te yer alan habere göre, ABD ve ortaklarının, Rusya'nın yanı başında yer alan yangın ocağını söndürmek yerine yangını körüklediğini söyleyen Kadirov, "Önemli olan Rusya'nın kesinlikle uluslararası hukuka uygun hareket etmesi. Suriye Devlet Başkanı yardım istedi, biz olumlu yanıt verdik. ABD, Avustralya, Fransa ve diğerleri, haydut gibi davranıyorlar. Suriye'de danışmanlara da ihtiyaç olacak. Eğer Rusya Silahlı Kuvvetleri Başkomutanı Vladimir Putin emir verirse hemen yarın, Batı'da eşi bulunmayan dünya standartlarında uzmanlarımızı oraya göndermeye hazırız. Deneyimimiz var ve bilgiliyiz" dedi. 

Rusya Türkiye sınırında Fetih Ordusu'nu vurdu

Binlerce Çeçen askerin, ihtiyaç olursa Suriye'de IŞİD'e karşı savaşmaya hazır olduğunu kaydeden Kadirov, "Biz Çeçenler için maalesef henüz bu şeytanlara karşı savaşa katılma imkanı yok. Ancak eğer IŞİD'e karşı mücadelede piyadelere ihtiyaç olursa biz ilk saflarda olacağız" diye ekledi.

Suudi Arabistan'dan Rusya'ya, Suriye'de operasyonları durdurma çağrısı

Suriyeli silahlı örgütler İstanbul'da gizlice buluştu

Putin: Sıranın Rusya'ya gelmesini bekleyemeyiz