Kadirov'dan mültecilere Kurban Bayramı jesti

Kadirov'dan mültecilere Kurban Bayramı jesti
Kadirov'dan mültecilere Kurban Bayramı jesti
Çeçenistan lideri Ramazan Kadirov, 900'ü aşkın Suriyeli ve Iraklı mülteciyi Almanya'da bir restoranda ağırladıklarını açıkladı.

RADİKAL – Çeçenistan lideri Ramazan Kadirov, 900’ü aşkın Suriyeli ve Iraklı mülteciyi, Almanya ’nın Kiel kentinde bulunan bir restoranda ağırladıklarını duyurdu. Açıklamayı fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram üzerinden yapan Kadirov, Kurban Bayramı yemeğinin 1000 kişiye daha verileceğini belirtti.

Russia Today’in haberine göre, yemeğin verildiği restoranı ‘kentteki en iyi restoranlardan biri’ sözleriyle niteleyen Çeçen lider, “Onları bir mülteci kampından otobüslerle aldık. Kamplarda yaşamaktan yorulan insanlar, tüm ilgiden şaşkına dönüyorlardı” ifadesini kullandı. Yemeğin, Çeçen liderin babası Ahmet Kadirov adına kurulan ve annesi Aymani’nin başkanlığını yaptığı bir hayır kuruluşu tarafından finanse edildiği bildirildi.

Kadirov: Putin için ölürüm

Kadirov ve annesi

Yemeği organize eden hayır kuruluşunun Kiel’de bulunan mülteci kampında bir oyun sahası inşa edeceği ve mültecilerin gittiği okula mobilya desteği yapacağı da bilgiler arasında.

Çeçenistan'da Zafer Günü kutlandı