Kaliforniya'daki katliamı IŞİD üstlendi

Kaliforniya'daki katliamı IŞİD üstlendi
Kaliforniya'daki katliamı IŞİD üstlendi
ABD'nin Kaliforniya eyaletinde engellilerin hizmet aldığı bir sosyal hizmetler kurumuna yönelik olarak çarşamba günü gerçekleştirilen ve 14 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı IŞİD üstlendi.

RADİKAL - Irak Şam İslam Devleti (IŞİD), ABD'nin Kaliforniya eyaletinde engellilerin hizmet aldığı bir sosyal hizmetler kurumuna yönelik 14 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı üstlendi.

İngiliz Daily Mail’in haberine göre; IŞİD, San Bernardino katliamını iki destekçisinin gerçekleştirdiğini internet üzerinden yayın yapan radyoları Al-Bayan üzerinden duyurdu.

Öte yandan, saldırıyı eşi Syed Farook (28) ile gerçekleştiren ve IŞİD lideri Ebubekir Bağdadi'ye bağlılığını açıkladığı belirtilen Tashfeen Malik'in (27) dün bir fotoğrafı ortaya çıktı.

San Bernardino katliamının ‘terör saldırısı’ kapsamında değerlendirileceği açıklanmış, soruşturma da yerel polis güçlerinden alınarak ABD Federal Soruşturma Bürosu'na (FBI) verilmişti.

POLİSLE ÇATIŞMADA ÖLDÜRÜLDÜLER

ABD vatandaşı Syed  Farook ve Pakistan asıllı karısı Tashfeen Malik, uzun namlulu silahlarla geçen Çarşamba günü, engellilerin hizmet aldığı bir sosyal hizmetler kurumuna saldırı düzenlemiş, saldırıda 14 kişi yaşamını yitirirken, 21 kişi de yaralanmıştı. Farrok ve Malik, daha sonra polisle girdikleri çatışma sonucunda ölü ele geçirilmişlerdi.