Kama Sutra resmi basan genel yayın yönetmeni istifa etti

Kama Sutra resmi basan genel yayın yönetmeni istifa etti
Kama Sutra resmi basan genel yayın yönetmeni istifa etti
Katar'da yayın yapan El Şark gazetesinin genel yayın yönetmeni, Kama Sutra resmi kullanmasının ardından gelen tepkiler üzerine istifa etti.

RADİKAL – Katar’ın en çok okunan gazetelerinden biri olan El Şark gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Cabir el-Harmi, Kama Sutra resmi kullanmasının ardından gelen tepkiler üzerine istifa etti. Harmi, resme, gazetenin pazartesi günü yayınlanan baskısında yer vermişti.

AFP’nin haberine göre, tartışma yaratan resimde bir kadının ellerinin üzerinde Kama Sutra desenleri görülüyor. Gazetenin sağlık sayfasında, kınanın zararlarını anlatan bir makalenin üstünde yayınlanan fotoğraf , kısa sürede okuyucuların tepkisini çekti. Olayı, “tam anlamıyla kasıtsız bir hata” olarak tanımlayan Harmi, resmin basılmasının sorumluluğunun kendisine olduğunu belirtti ve 25 yıllık gazetecilik kariyerindeki en kötü hata olduğunu ifade etti. Harmi, Twitter ’dan yaptığı açıklamada, “hatanın arkasındaki herkesin” işten çıkarıldığını da duyurdu.

“Ahlaki sorumluluk” nedeniyle istifa ettiğini açıklayan genel yayın yönetmeninin istifasının, gazetenin sahipleri tarafından kabul edilip edilmediği henüz bilinmiyor.


  ETİKETLER:

  Twitter

  ,

  Fotoğraf

  ,

  Yayın

  ,

  Resmi

  ,

  istifa