Kanada: Pasaport bebekleri istemiyoruz

Kanada: Pasaport bebekleri istemiyoruz
Kanada: Pasaport bebekleri istemiyoruz
Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanı Jason Kenney, çocuklarına Kanada vatandaşlığı alabilmek için doğum amacıyla ülkeye gelenlere karşı yeni düzenleme yapacaklarını açıkladı.

OTTAWA - CBC Televizyonunda Power and Politics adlı programa konuk olan Bakan Kenney, doğum turizminde en çok ABD ve Kanada 'nın tercih edildiğini belirtti ve "pasaport bebekleri ve doğum turizmini cazip olmaktan çıkaracağız" diye konuştu.
Bu durumu "Kanada'nın cömertliğinin sömürülmesi" olarak nitelendiren Kenney, "Kanada devletinin sağladığı refaha kestirmeden ulaşmanın yolunun, bu şekilde sağlanan Kanada vatandaşlığı olamayacağını göstermemiz gerekiyor. Kanada'nın refahından yararlanmak, öncelikle ona katkı sağlayanların hakkıdır" dedi.

‘İYİ NİYETLİ BAŞVURU SAHİPLERİ KORUNACAK’
Vatandaşlık ve Göçmenlik Kanunu'nda bu amaçla bir dizi değişikliğe gideceklerini söyleyen Kenney, getirilecek değişikliklerde iyi niyetli ve mağdur olmuş başvuru sahiplerinin korunacağını kaydetti.

Öte yandan programa katılan göçmenlik avukatı Michael Niren ise, doğum turizmi ile Kanada'ya gelen göçmen sayısının abartılmaması gerektiğini belirterek, "Bunu kanunda değişiklik yaparak düzenlemek, bir karıncayı atom bombası ile öldürmek gibi bir şey" dedi.(AA)


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Kanada

  ,

  dizi

  ,

  bakan

  ,

  göçmen