Kanada Ürdün, Lübnan ve Türkiye'den Suriyeli mülteci almak istiyor

Kanada Ürdün, Lübnan ve Türkiye'den Suriyeli mülteci almak istiyor
Kanada Ürdün, Lübnan ve Türkiye'den Suriyeli mülteci almak istiyor
Kanadalı yetkililerin, Ürdün, Lübnan ve Türkiye'yle Suriyeli mülteciler konusunda yakın zamanda görüşme gerçekleştireceği açıklandı. Kanada bu ülkelerden 25 bin Suriyeli mülteci almak istiyor.

RADİKAL - Kanada Ürdün, Lübnan ve Türkiye’den 25 bin Suriyeli mülteci almak istediğini açıkladı. Yetkililerin, konu hakkında görüşmelere yakın zamanda başlayacağı bildirildi.

AFP’nin haberine göre, Mülteci Bakanı John McCallum, yaptığı açıklamada, “Hükümet yıl sonuna kadar 25 bin mülteciyi karşılamayı taahhüt ediyor. Ancak, işimizi iyi yapmaya kararlıyız ve bu, güvenlik ve sağlık kaygıları konusunda uygun değerlendirme yapılacağı anlamına geliyor” ifadesini kullandı. McCallum, Ottawa’nın yolcu uçakları, yolcu gemisi ve askeri araçlarla sığınmacıları ülkeye getirebileceğini ve gelenleri Kanada’nın askeri üsleri ya da sponsor olan Kanadalı ailelerin yanında barındırabileceğini söyledi.

Çipras: Ege dramından Türkiye sorumlu

Gelecek günlerde mültecilerin bulunduğu ülkelerle görüşmeye başlayacaklarını ifade eden Mülteci Bakanı, Ürdün, Lübnan ve Türkiye’nin “öncelikli ülkeler” olduğunu sözlerine ekledi.

Hırvatistan'da muhafazakarlar seçimden zaferle çıktı

Midilli Belediye Başkanı: Mezarlıklarda yer kalmadı