Kanadalı model Tiger Sun, IŞİD'le savaşmak için YPG'ye katıldı

Kanadalı model Tiger Sun, IŞİD'le savaşmak için YPG'ye katıldı
Kanadalı model Tiger Sun, IŞİD'le savaşmak için YPG'ye katıldı
Kanadalı model Tiger Sun(46), Kanada'daki hayatını ardında bırakarak IŞİD'e karşı savaşmak için, Suriye'ye giderek YPG'nin kadın kuvvetleri olarak bilinen YPJ'ye katıldı.

RADİKAL- İngiliz Daily Mail'in haberine göre 'gözcü' olarak görev yapan ve sniper kullanan Sun (gerçek adını gizli tutuyor) savaşta ön saflarda savaşıyor. Bacaklarındaki rahatsızlık nedeniyle Kanada'ya dönen Sun, en kısa sürede tekrar savaşmak için Suriye 'ye gideceğini söylüyor.

Savaşırken gördüklerini anlatan Sun, bir keresinde mayına basan küçük bir kızın civardaki Kürtlerin tıbbi bilgisi olmadığından hayatını kaybettiğine şahit olduğunu söyledi.

'CEPHEDE CİNSEL İLİŞKİ VAR AMA GİZLİ TUTULUYOR'

Kanadalı eski model, cephede kadın ve erkek askerler arasında cinsel ilişki olabildiğini ama bunun saklı tutulduğunu söyledi. Cephede kopmuş bir parmak gördüğünü ama çevresinde bir cesede rastlamadığını anlatan Sun, kadınların erkeklerle eşit şartlarda savaştığını da söyledi.

Bir kız çocuk annesi ve Zambia doğumlu 46 yaşındaki model, IŞİD'in bir videosunu gördükten sonra Lübnanlı erkek arkadaşından ayrılarak savaşmaya karar verdiğini belirtti.

Sun röportajında "Şiddete tanık oldum, IŞİD'in masum insanların öldürdüğünü gördüm. Evet savaşın içindeydim. Onların bizi öldürmeye çalıştığını gördüm. IŞİD'lileri öldürdük, onları gördük. Hepsi bu. Aslında bu basit bit olay" ifadelerini kullandı. 

(DHA)


  ETİKETLER:

  Kanada

  ,

  Suriye

  ,

  Çocuk

  ,

  Erkek

  ,

  Kız

  ,

  Kadın

  ,

  Mail

  ,

  İlişki

  ,

  IŞİD

  http://www.radikal.com.tr/139232213923221

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bu haber terörü desteklemektedir. - esiroglu

  Bir şahıs ülkesinin izni olmadan başka bir ülke, grup adına savaşamaz. Bu kanunlara göre böyle. Buradan kıyasla gidersek, bunu özendirmekte suçtur. Haberi okuyan bir abazan olsam hemen cephe'ye YPG saflarına koşabilirdim mesela. Top model bir nineyle aynı cephede. Geceleri de parti veriyorlarmış. Kanda, cesette yokmuş. Demek savaş atari üzerinde online olarak yapılıyor. HDP'lilerin bu kadar kıyamet kopardığını anlıyamadık şimdi. Gerçi onlarda kıyameti konvansiyonel ve sanal medya üzerinden koparıyorlar. Ne hikmetse 50'den fazla insan Kobani provakasyonlarında öldü. MI5 nine demek sadece bir kopan parmak görmüş