Kanada'ya acil iniş yapan THY uçağında arama yapılıyor

Kanada'ya acil iniş yapan THY uçağında arama yapılıyor
Kanada'ya acil iniş yapan THY uçağında arama yapılıyor
Türk Hava Yolları'nın New York İstanbul seferini yapan uçağı yapılan bomba ihbarı nedeniyle Kanada'nın Halifax Havalimanı'na sorunsuz şekilde iniş yaptı. Güvenli bir bölgeye çekilen uçakta arama yapıldığı öğrenildi.

RADİKAL – New York- İstanbul seferini yapan THY uçağı John F. Kenndy Havalimanı'ndan saat 20.50'de 241 yolcusunu alarak havalandı. “SELÇUKLU" adlı TC-JNN kuyruk tescilli Airbus 330 tipi uçağında kalkışından bir süre sonra bomba ihbarı yapıldı.

Uçak ihbarın ardından Kanada'nın Halifax Stanfield Havalimanı'na sorunsuz şekilde acil iniş yaptı. İnişin ardından güvenli bir bölgeye çekilen uçakta arama yapıldığı öğrenildi.

Nova Scotia polisinin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada da New York'tan İstanbul'a giden TK2 sefer sayılı uçağın Halifax'a acil iniş yaptığı belirtildi. Polis, uçağın boşaltıldığını ve köpeklerle patlayıcı araması yapılacağını bildirdi.

Türkiye'nin Ottawa Büyükelçisi Selçuk Ünal da, emniyet yetkilileri ile birlikte THY uçağı ile ilgili gelişmeleri takip ediyor. Zorunlu iniş yapan THY uçağıyla ilgili kriz merkezi kuruldu.

Air France uçağı da bu hafta içi bomba ihbarı üzerine Halifax'a acil iniş yapmıştı.

DHA - Sputnik