Kanser olduğunu söyleyip binlerce dolar kaçırdı

Kanser olduğunu söyleyip binlerce dolar kaçırdı
Kanser olduğunu söyleyip binlerce dolar kaçırdı
ABD'nin Pensilvanya eyaletinde güzellik kraliçesi seçilen Brandi Lee Weaver Gates, kanser olduğu konusunda yalan söyleyerek binlerce dolar bağış topladı. Kraliçe, yalanının ortaya çıkması üzerine tutuklandı.

RADİKAL – ABD ’nin Pensilvanya eyaletinde güzellik kraliçesi seçilen 23 yaşındaki Brandi Lee Weaver Gates, kanser olduğunu söyleyerek binlerce dolar bağış topladı. Ne var ki, Gates’in kanser olmadığı ortaya çıktı.

CNN ’in haberine göre, Mart 2013’te kendisine kronik lenfosittik lösemi teşhisi konulduğunu söyleyen Weaver Gates, “hastalığı gereği” başlattığı bağış kampanyalarından binlerce dolar topladı.  Güzellik kraliçesi, en son nisan ayında düzenlediği kampanyadan yaklaşık 14 bin dolar toplamayı başarmış.

HASTANEDE GEZİYE ÇIKIYORMUŞ

Weaver Gates’in bu planları, polise gelen isimsiz bir ihbar sonucu ortaya çıktı. Polis, Weaver Gates’in tedavi için herhangi bir doktora gitmediğini duyurdu. Gates’in yalanını inandırmak için ailesiyle birlikte her gün Baltimore’un John Hopkins Medicine hastanesine gidip, ailesi saatlerce lobide beklerken hastanenin değişik bölümlerinde gezintiye çıktığı kaydedildi.

Haftaya mahkemeye çağrılan Weaver Gates’in, aynı zamanda güzellik kraliçesi unvanının da elinden geri alınacağı bildirildi. 


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  CNN

  ,

  kanser

  ,

  Bağış