'Kardan adam yapmak dinen yasaktır'

'Kardan adam yapmak dinen yasaktır'
'Kardan adam yapmak dinen yasaktır'
Suudi Arabistanlı imam Mohammed Sale al Munajjid kardan adam yapmanın dinen yasak olduğunu öne sürdü.

RADİKAL - Suudi Arabistanlı imam Mohammed Munajjid kendisine “Kardan adam yapmak günah mı?” sorusu yönelten bir takipçisine verdiği cevapta “ İslam kardan adam yapmayı yasaklamıştır, onunla oynamak bile günahtır” yazdı.

İspanyol basınında yer alan haberlerde İmam Munajjid’in, Tanrı’nın kardan da olsa insanı taklit etmeyi yasakladığını belirterek bu gibi girişimlerin Müslümanları cinselliğe ve lükse sürükleyeceğini öne sürdü. Sosyal medyada tepki çeken imamın bu sözleri bazı Müslümanlar tarafından eleştirildi.

Mohammed Sale al Munajjid’in Suudi Arabistan’ın Ürdün ile sınırı bulunan dağlık bölgesindeki Tabuk kentine son zamanlarda yoğun kar yağışı olması nedeni ile bu sözleri etme gereği duyduğu ifade edildi.  (DHA)


  ETİKETLER:

  İspanyol

  ,

  Ürdün

  ,

  İslam

  ,

  İmam

  ,

  sosyal

  ,

  kar

  http://www.radikal.com.tr/127095112709518

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yani kısaca... - New User

  demiş ki; "Kardan adam yapmayın, bizimkilerde direkt olarak cinsellik çağrışıyor, kardan adamı bızıklarlar" Kardan adamla, cinselliği aynı anda düşünebilen bir zihniyeti bana açıklayabilir misiniz? "Nasıl bir sapıklıktır bu diyeceğim" fakat malzeme ortada... Mesela, 25 yaşındaki genç bir erkek 7 yaşındaki kız çocuğu ile evlenebiliyorsa, 19 yaşındaki genç bir erkek, kaç yaşındaki kız çocuğu ile evlenebilir? Adamların tüm hesabı cinsellik, pedofili, sübyancılık ve sapıklık üstüne.

  magazin haberleri için radikale kızıyordum - hamzaakyol

  ancak sabah sabah bu haber işin doğrusu beni neşelendirdi. cübbeli haberi okumuş gibi oldum.

  Hangi yasak? - esiroglu

  Yasak moğolca yasa kelimesi ile aynı kökten gelir. Bizde de kanunen yapılması engellenen anlamına gelir. Fakat islam hukukunda, Osmanlı Türkçesinde herhangi birşeye yasak derken haram, layecuz veya nacaiz, mekruh, nehy, küfr, şirk, mahzurlu, memnu, menhi, münzecir, gayrimeşru vb. kavramlardan istifade etmeniz gerekir ki her biri ayrı mana taşır. Şimdi hangisi sevgili editör?

  dinen serbest - orkam esas

  Ama, kanlı canlı güpgüzel insanları katletmek, dinen mübah bunlarda.

  maaşallah - genco940

  kardan adam yapmak yasak, robot insan yapmak dahada bir yasak. Arabanın benzin deposundan üstüpüye benzin çekip koklamak, çocuk bakım yuvalarından sübyan götürmek serbest. Geçenlerde bizden de birileri çocukların 6 yaşında evlenmeleri caiz falan diyordu. Bu siyasilerin iradelerinin din adamı geçinenlere bir türlü lütfü galiba. Dinimizin ve farklılığımızın nerelerde olduğunun bir göstergesi olsa gerek. Dinin bu kadar yozlaştığını gören oldu mu?

  Soruyorum. - anarshit

  Peki ''Kardan adam yapmak'' hakaret midir? İslamiyet en ufak hakarette tuz buz olup bütün insanlığı şeytanın insafına bırakacak bir din midir? Başka sorum yok Sayın Yargıç!

  Bu kafaya göre dünyanin %80`i günahkar ! - baizzet1925_379

  Sudan bile korkar haldeler...yoksa ben islami yanlismi taniyorum !