Kasım Süleymani'den Tikrit'te Arapça video

Kasım Süleymani'den Tikrit'te Arapça video
Kasım Süleymani'den Tikrit'te Arapça video
İran Devrim Muhafızları Kudüs Kuvvetleri Komutanı Kasım Süleymani'nin, Iraklı bir milis liderinin oğulları üzerinden Tikrit'teki birliklere öğütler verdiği bir video ortaya çıktı. Cep telefonuyla çekilen videoda Süleymani ilk kez Arapça konuşurken duyuldu.

RADİKAL – Irak’ın Tikrit kentinde terör örgütü IŞİD’e karşı başlatılan operasyonu yöneten İran Devrim Muhafızları Komutanı Kasım Süleymani’nin, bölgedeki birliklere öğütler verdiği ve cep telefonuyla çekilen bir video ortaya çıktı.

Tikrit’te çekildiğine inanılan videonun başlangıcında Süleymani, Iraklı bir milis liderinin oğullarına sesleniyor. Süleymani, Muhammed ve Ali adlı kişilere, “Anneniz ve babanızın kıymetini bildiğinize inanıyorum” diyor ve şöyle devam ediyor:

“Her insan ebeveynlerinin kıymetini bilmelidir. Ancak sizin babanızın bir farkı da var; o bir mücahit. Uzun zamandır cihat yoluna hizmet ediyor ve şehit olmayı bekliyor. Şehitlik yolunda çok çalışıyor. Dolayısıyla babanızı mutlu etmek istiyorsanız veya ona saygı duyuyorsanız yapılacak en iyi şey onu dinlemektir. Onların ruhunu ve bedenini etkileyen herhangi bir şeyi yapın ve yapmanızı istemedikleri şeyleri yapmayın. Bence, Allah rızasından sonra gelen en önemli şey anne ve babanın rızasıdır. Kuran’da geçtiği üzere ebeveynlerin hakkı çok büyüktür. Bir diğer önemli konu ise Allah tarafından helal ve haram olanlara saygı göstermeniz. İnşallah Allah sizin doğruyu yapmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda, özellikle de bu kritik günlerde derslerinize önem vermelisiniz, uzmanlara ihtiyacımız var. Irak’ın ve Şiilerin mücahit uzmanlara ihtiyacı var. Yüksek uzmanlıklar elde ederseniz, ileride sevgili Irak milletine daha iyi hizmet edersiniz. Allah sizi korusun, her zaman dualarınıza ihtiyaç duyacağız.”

Kasım Süleymani, operasyon için Tikrit'te

ABD: İran'ın Irak'taki etkisi kaygı yaratıyor

İran Cumhurbaşkanı Danışmanı: Irak başkentimizdir

ABD: Tikrit operasyonuna hava desteği yok


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Irak

  ,

  İran

  ,

  şehit

  ,

  Hava

  ,

  operasyon

  ,

  zaman

  ,

  Devrim

  ,

  hizmet

  ,

  Karşı

  ,

  IŞİD