Kate Middleton'un bebeğine dede-annaanne ziyareti

Kate Middleton'un bebeğine dede-annaanne ziyareti
Kate Middleton'un bebeğine dede-annaanne ziyareti
İngiltere'de kraliyet bebeği coşkusu tüm hızıyla sürerken, bebeği anneannesi ve dedesi ziyaret etti. Kraliyet kuaförünün gelmesi anne düşes Kate ve bebeğinin 'hastaneden ayrılacak' ihtimalini güçlendirdi.

Britanya Krallığı tahtının 3. varisi olan Prens William ile Cambridge Düşesi Prenses Kate'nin dün dünyaya gelen erkek çocukları, Kate Middleton 'un annesi ve babası tarafından ziyaret edildi. Anneanne Carole ve Dede Michael Middleton, taht varisi torunlarını ziyaret ederken oldukça mutlu ve heyecanlı oldukları gözlemlendi. St Mary's Hastanesi'nin Lindo Kanadı Kapısı'ndan giriş yapan Middleton çifti torunlarını ziyaret etti.

KRALİYET KUAFÖRÜ GELDİ

Hastane önünde bekleyiş sürerken, düşesin özel kuaförü Amanda Cook Tucker'in asistanı ve malzemeleriyle Lindo Kanadı'na geldiği görüldü. Düşesin kuaförünün gelmesi, halk arasında "Prenses ve bebeği halk karşısına çıkacak" dedikodusuna neden oldu. Buna karşın Prenses Kate ve bebeğinin yerel saatle 18.00'den öcne hastaneden çıkış yapmasının beklenmediğini, doktorların karar vermesi durumunda geceyi hastanede geçirebilecekleri belirtildi. Şayet bu gün taburcu olursa bebeğin annesi ve babasıyla beraber resmi konutları Kensington Sarayı'na gitmesi öngörülüyor. 9 saat süren zorlu doğumun ardından 22 Temmuz yerel saatle 16.24'te doğan müstakbel kralın ve annenin sağlık durumunun iyi olduğu kaydedildi. Cambridge Dükü William, dün bebeğin doğumunun ardından "Daha mutlu olamazdık" açıklamasında bulundu.

41 PARE TOP ATIŞI

Gazeteciler ve halk bebeği görebilmek için hastane önünden bir an olsun ayrılmazken öğle saatlerinde başlayan yağmur ilginç görüntülere neden oldu. Bu arada Londra Merkezi'ndeki 'Green Park'da müstakbel kralın şerefine kraliyet muhafızları tarafından 41 pare top atışı yapıldı.


AMCASININ ÖNÜNDE

İngiliz basınında, kraliyetin üçüncü sıradaki varisi olan bebeğin, en az 50 yıl sonra tahta çıkabileceği yorumları yapıyor. Gazeteler 50 yıl sonra ülkedeki monarşinin nasıl olacağını da sorguluyor. Bebeğin doğumu, kraliyet tahtı varisliğindeki sırayı da değiştirdi. Bebek, varislik sıralamasında, dedesi Prens Charles ve babası Prens William'dan sonra üçüncü sıraya, amcası Prens Harry'nin önüne yerleşti.