Kate'in fotoğrafları İtalya'da da basılacak

Kate'in fotoğrafları İtalya'da da basılacak
Kate'in fotoğrafları İtalya'da da basılacak

Middleton'un fotoğrafları Fransız Closer dergisinde yayınlanmıştı.

İtalyan magazin dergisi "Chi", Prens William'ın eşi Kate Middleton'ın üstsüz fotoğraflarını basmaya hazırlanıyor.

LONDRA - Fransız magazin dergisinin ardından, bir İtalyan magazin dergisi de Prens William'ın eşi Kate'in üstsüz güneşlenirken çekilen fotoğraflarını basmaya hazırlanıyor.
"Chi" adlı derginin gelecek haftaki sayısında 26 sayfalık özel bir ekle fotoğraflara yer vermesi bekleniyor.
Fransız magazin dergisi "Closer" ise çiftin Fransa'da tatilde güneşlenirken çekilen fotoğraflarını yayımlamıştı. Fotoğrafların bazılarında Kate, üstsüz güneşlenirken görülüyor.
"Closer" ve "Chi" dergilerinin, İtalya'nın eski Başbakanı Silvio Berlusconi'nin sahibi olduğu Mordadori medya grubunun parçası olduğuna dikkat çekiliyor.
Chi dergisinin editörü Alfonso Signorini fotoğrafları basma kararını, "Çiftin İngiltere'nin gelecekteki yöneticileri olduğu düşünüldüğünde, fotoğraflar daha da ilginç hale geliyor. Yer alması gereken bir konu, çünkü fotoğraflar ünlü , genç ve birbirine aşık bir çiftin günlük yaşamlarını gösteriyor" sözleriyle savundu.

SUN BU DEFA BASMIYOR

Fotoğrafları, Prens Harry'nin Las Vegas'ta tatildeyken çekilen çıplak fotoğraflarının aksine hiçbir İngiliz gazetesi basmadı. Ancak, fotoğrafları basması için İngiliz gazeteleri ile iletişime geçildiği öğrenildi.
Daily Mail gazetesi, fotoğrafları basması için kendileriyle irtibata geçildiğini doğruladı. Bir Amerikan dedikodu sitesinde yayımlanmasının ardından Prens Harry'nin çıplak fotoğraflarını basan İngiltere'nin en yüksek tirajlı tabloid gazetesi Sun da fotoğrafları basmayacağını, "her düzgün İngiliz gazetesinin bu fotoğraflara dokunmaktan sakınması gerektiğini" bildirdi.
Kate ve William'ın resmi konutu St. James Palace, fotoğrafları basan Fransız dergisi "Closer" aleyhinde yasal işlem başlatacağını açıklamıştı.
Fotoğraflar nedeniyle dava açma kararının, İngiliz kraliyetinde basın aleyhine verilmiş şimdiye kadarki dördüncü karar olduğuna dikkat çekiliyor.

ÖNCEKİ DAVALAR

Galler Prensi Charles, 2005 yılında Mail on Sunday gazetesini, çalınmış gezi günlüklerini basmakla suçlayarak dava etmişti. Prenses Diana da 1993 yılında Daily Mirror gazetesini spor salonunda spor yaparken çekilen fotoğraflarını yayınladığı gerekçesiyle mahkemeye vermişti. 2009 yılında ise o dönem Prens William'ın kız arkadaşı olan Kate Middleton, fotoğraf ajansı "Rex Features" aleyhinde tatilde tenis oynarken fotoğraflarını çekmesi nedeniyle yasal işlem başlatmıştı. (aa)