Kate'in hemşiresini işleten DJ'ler kayıp

Kate'in hemşiresini işleten DJ'ler kayıp
Kate'in hemşiresini işleten DJ'ler kayıp

Britanya polis teşkilatı Scotland Yard ın radyoya yönelik muhtemel soruşturma konusunda Avustralyalı yetkililerle temasta olduğu belirtildi.

Prens William'ın eşi Kate'in tedavi gördüğü hastanedeki hemşirenin intihar etmesiyle onu işleten DJ'lerin psikolojisinin bozulduğu belirtildi.

Britanya’da Prens William’ın hamile eşi Kate Middleton’un tedavi gördüğü hastanede hemşire Jacintha Saldanha’yı telefonla işleten Avustralya radyosu 2Day FM DJ’leri Mel Greig ve Michael Christian, hemşirenin intiharının ardından ortadan kayboldu. Kate’in geçen hafta mide bulantıları nedeniyle tedavi gördüğü Londra’daki 7. Edward Hastanesi’nde 4 yıldır hemşire olan Hindistan asıllı Saldanha, Greig ve Christian’ın Kraliçe 2. Elisabeth ve Prens Charles taklidi yaparak aradığı telefona cevap vermiş ve DJ’leri bilgi almaları için Kate’in hemşiresine bağlamıştı. Eski bir model olan Greig’in arkadaşları, Saldanha’nın cuma günkü intiharı üzerine tepkilerin hedefi haline gelen DJ’lerin ruhsal durumlarının çok bozuk olduğunu ve psikolojik destek aldıklarını söyledi. Greig’in babası ise kızının durumuyla ilgili şöyle konuştu: “Nerede olduğunu bilmiyorum. Onun için çok endişeleniyorum. Bu nereye gidiyor emin değilim.” Greig’in yakın bir arkadaşı da DJ’nin kendisine zarar vermiş olabileceğini ifade etti. Britanya polis teşkilatı Scotland Yard’ın hemşirenin ölümüyle ilgili raporu hazırlarken DJ’lerin de yerel dedektiflere konuşacağı belirtildi. Olay üzerine DJ’ler hakkında dava açılması beklenmezken, radyo programı tepkiler üzerine yayından kaldırıldı. 

Hastane tepkili
İ
ki çocuk annesi hemşirenin eşi Benedict Barboza ve Hindistan’daki yakınları ise yaşananlardan dolayı şoke olduklarını belirtti. Hastane yönetimi de olaya tepkili. Hastane yöneticisi Lord Glenarthur, radyoyu suçlayarak bu şakanın hemşirenin aşağılanmasına neden olduğunu belirtti. Glenarthur, radyonun bağlı olduğu medya şirketi Southern Cross Austereo başkanı Max Moore-Wilton’a yazdığı mektupta “Sunucularınızın yaptığı son derece aptalcaydı” ifadesini kullandı. Şirket ise yaptığı yazılı açıklamada yasadışı bir şey yapılmadığını belirterek DJ’leri savunmuştu. (LONDRA / DAILY MAIL - TELEGRAPH)