Katliamdan kıl payı kurtulan kadınlar yaşadıklarını anlattı

Katliamdan kıl payı kurtulan kadınlar yaşadıklarını anlattı
Katliamdan kıl payı kurtulan kadınlar yaşadıklarını anlattı
Fransa'nın başkenti Paris'te 130 kişinin hayatını kaybettiği katliamdan, saldırganın mermisinin bitmesi üzerine kıl payı kurtulan kadınlar dehşet anlarını anlattı.

RADİKAL - Paris saldırılarına ilişkin görüntülere yansıyan ve saldırganın silahının tutukluk yapmasıyla ölümden kıl payı kurtulan iki kadın, İngiliz Daily Mail gazetesine konuştu. Saldırılar esnasında, geçtiğimiz günlerde güvenlik kamerası görüntüleri yayınlanan La Casa Nostra adlı kafedeki Sophia Bejali ve Barbara Serpentini, yaşadıkları şokun etkisinden kurtulmaya çalışıyor. 

40 yaşındaki Bejali, saldırganın namluyu üzerlerine çevirip tetiği çektiğinin görüldüğü videoyu izleyip o anlara ilişkin şunları söyledi: "Bana doğru geliyordu, Silahını kafama doğrulttu. Her şey bir anda oldu. Çok şanslıyım. Çok şanslıyız. Ne kadar yakın olduğunu fark etmemiştim.“

Paris'te siyaset bilimi ve felsefe okuyan 18 yaşındaki Serpentini ise, "İkimiz de bizi görmediğini sandık. Öldürülmeye bu kadar yakın olduğumuzu fark etmedik. Görüntüleri izleyince oradaki kadının çok şanslı olduğunu hissettim. Onun ben olduğuma inanamıyorum. Biliyorum kulağa çok tuhaf geliyor ama kendime dışarıdan bakıyorum ve bunu yaşayan kişinin şanslı olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Paris katliamından kan donduran görüntüler

'TAM KARŞIMIZDA SİYAH BİR OTOMOBİL DURDU'

Cezayir asıllı olan ve bir hukuk firmasında çalışan Bejali'nin yaşadığı şok şu sözlerine yansıyor: "Başka bir restorana gitmiş olsaydım belki de şimdi ölüydüm. Belki de arkadaşıma masanın altına saklanması için bağırmasaydım da ölüydüm. Belki... Belki... Belki... Belki... Yaşananları düşünmemeye çalışıyorum." 

Paris saldırılarının beyni öldürüldü

Salıdrganın bir kişiyi öldürdüğü pizzacının kapısına yakın olan Bejali, “Karşımızda, taraçanın tam karşısında, siyah bir otomobilin durduğunu hatırlıyorum sadece ve bir anda maytaba benzer sesler geldi. Birkaç saniye sonra maytap değil de silah sesi olduğunu anladım. Barbara’yı masanın altına çektim” dedi. 

İntihar bombacısının polisle son konuşması kamerada

'DİĞER ADAM HALA ATEŞ EDİYORDU'

Serpentini ise dehşet anlarını şöyle anımsıyor: “Ellerimi gözlerimin üzerinde tutuyordum. Belki de gözlerimi saklarsam beni görmeyeceklerini düşünüyordum. Çok fazla silah sesi duydum ve hemen Kalaşnikof olduğunu anladım. Vurulacaktım. Sakinleşmeye çalıştım. Kendime sürekli ‘öleceğim, öleceğim’ diyordum.” 

Rusya'dan Fransa'ya sevimli jest

Silah sesleri durunca kafasını kaldırıp önüne baktığını anlatan Serpentini, “Bacaklarını gördüm. Ayağında siyah spor ayakkabı vardı. Uzunca bir süre karşımda durdu. Saniyeler olmalıydı ama bana çok daha uzun geldi. Bakışlarımızın kesişmesini istemiyordum. Gözlerimi sakladım tekrar. Birkaç santimetre uzaktaydı. Diğer adam hâlâ ateş ediyordu ve yanımdaki adamın ne yaptığını duyamıyordum. Duyamıyordum ama gittiğini anladım. Bizi görmediğini sanmıştım” diye devam etti. (Hürriyet)

Rusya'dan IŞİD hedeflerine 'Paris' mesajlı füze