Kayıp Malezya uçağının sırrı çözülüyor mu?

Kayıp Malezya uçağının sırrı çözülüyor mu?
Kayıp Malezya uçağının sırrı çözülüyor mu?
239 kişiyle 17 ay önce Malezya'dan Çin'e giderken irtibat kesilen ve bir daha haber alınamayan Malezya Havayolları'na ait MH370 sefer sayılı uçağa ait ikinci bir parçanın bulunduğu iddiası yalanlandı.

RADİKAL - Hint Okyanusu’ndaki Reunion Adası kıyılarında bulunan ve 1 yılı aşkın süredir kayıp olan Malezya Havayolları’na ait MH370 uçağına ait olduğu iddia edilen enkaz parçasının ardından bugün aynı adada bir parça daha bulundu.

AFP’nin haberine göre yerel yetkililer cumartesi günü enkaza ait olabilecek yeni bir metal parça bulduklarını açıkladı. Parçanın uçak kapısı olduğu belirtildi.

Malezyalı yetkililer, bu sabah Hint Okyanusu'ndaki Reunion adasında bulunan bir kalıntının geçen yıl kaybolan ve hala bulunamayan Malezya uçağına ait ikinci parça olmadığını bildirdi.
Malezya Sivil Havacılık İdaresi Direktörü Ezheruddin Abdurrahman, sabah saatlerinde adada bulunan ve uçağa ait olduğu iddia edilen yeni parçanın bir "ev merdiveni" olduğunu, Malezya uçağına ait ikinci parça olmadığını açıkladı.

17 AY ÖNCE KAYBOLMUŞTU

Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’dan 239 kişiyle Çin’in başkenti Pekin’e giderken Güney Çin Denizi üzerinde kaybolan ve izine rastlanmayan Malezya Havayolları’na ait MH370 sefer sayılı uçak 17 ay önce kaybolmuştu.

Dört gün önce bulunan ilk parça incelenmek üzere, dün, Fransa’nın başkenti Paris’e buradan da Toulouse kenti yakınlarındaki bir askeri üsse getirildi.

Parça savunma bakanlığına ait bir laboratuvarda incelenecek. Malezya Havayollarına ait bir ekip de Toulouse kentine geldi.


  ETİKETLER:

  Fransa

  ,

  Çin

  ,

  Kayıp

  ,

  Sabah

  ,

  Bugün

  ,

  İddia

  ,

  sivil