Kayıp uçağın sırrını ıslak mendil aydınlatacak mı?

Kayıp uçağın sırrını ıslak mendil aydınlatacak mı?
Kayıp uçağın sırrını ıslak mendil aydınlatacak mı?
Malezya Havayolları'na ait MH370 sefer sayılı uçağın kaybolmasının üzerinden bir yıl geçmesinin ardından araştırmacılar, Avustralya'nın batısında bir sahilde bulunan ve aynı havayoluna ait bir ıslak mendilin uçağın bulunmasına yardımcı olabileceğini düşünüyor.

RADİKAL – Geçen yıl 8 Mart’ta, 239 kişiyle birlikte kaybolan Malezya Havayolları’na ait MH370 sefer sayılı uçak, aradan bir yıl geçmesine rağmen bulunamazken, uzmanlar Avustralya’da bir sahilde bulunan ıslak mendilin olayla bağlantısını araştırıyor. Buna göre, Avustralya’nın batısında bulunan ve Malezya Havayolları’na ait ıslak mendilin kaybolan uçağa dair bir ipucu olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

Daily Mail’in haberine göre, incelenmek üzere Avustralya’nın başkenti Canberra’ya gönderilen ıslak mendil, geçen yıl Temmuz’da, sahilde yürüyüş yapan bir çift tarafından bulunmuş. Mendili bulan çift, paketin açılmamış olmasını “sıra dışı” sözüyle niteledi. Telegraph’a konuşan uzmanlar, ıslak mendilin paketinin küçük olduğunu ve bu sebeple zarar görmeden uzun mesafe gidebildiğini vurguladı.

Malezya Havayolları zor durumda

MH370’in Hint Okyanusu’nun güneyinde düştüğü düşünülüyor. Uçakta bulunanların yakınları, yetkililerin arama çalışmalarına devam etmesini talep ediyor.

Kayıp uçak Hint Okyanusu'na düşmüş

MH17'yi düşüreni bulana 30 milyon dolar ödül

Rusya'dan MH17'yle ilgili yeni iddia


  ETİKETLER:

  Avustralya

  ,

  Rusya

  ,

  8 Mart

  ,

  Kayıp

  ,

  Mail

  ,

  İddia

  ,

  ödül