Kedi katili hapse mahkum oldu

Kedi katili hapse mahkum oldu
Kedi katili hapse mahkum oldu
İsveç'te 21 yaşındaki genç, sahip olduğu 23 kediden 22'sini işkence yapıp öldürmekten üç ay hapis cezası ile sonrasında gözetim altında bulundurulma cezasına çarptırıldı.

RADİKAL - İsveç’in Skövde kentinde yaşayan 21 yaşındaki genç, sahip olduğu 23 kediden 22’sini işkence yapıp öldürmekten Skaraborg mahkemesi tarafından üç ay hapis cezası ile sonrasında gözetim altında bulundurulma cezasına çarptırıldı. Tekmeleyerek balkona attığı kedi yavrusu ise kaçarak öldürülmekten kurtuldu.

Kedi katilinin öldürdüğü kedileri internet ilanlarından bularak satın aldığı ya da çaldığı belirtildi. 21 yaşındaki genç kendini yalnız hissettiği için kedileri beslediğini söyledi. Gencin kendi ifadesine göre kediler suda boğularak, tekmelenerek yada duvara çarpılarak öldürüldü. Konutların bakımlarından sorumlu olan ev şirketi görevlisinin civarda ölü kediler bulması ve bir kiracının binanın bodrumundan gelen kötü kokulardan şikayetçi olması üzerine bodrumda plastik poşet içinde ölü kediler ve üzerinde gencin adresinin yazılı olduğu gazete bulundu. Gencin evinde yapılan incelemede duvarlarda kedi kanı izleri ve kanlı bir kedi sepeti bulundu.

Polis sorgulamasında kedilere eziyet etme, bazılarını suda boğma suçlamalarını kabul eden genç, bazılarını da hatırlamadığını söyledi. 21 yaşındaki genç, zekasal yeteneklerinin zaafı göz önüne alınarak 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Gencin cezasını çekmesinin ardından gözetim altında tutulmasına karar verildi. (Ersin Arslan/DHA)