Kenya katliamında öğrenciden sevgilisine mesaj

Kenya katliamında öğrenciden sevgilisine mesaj
Kenya katliamında öğrenciden sevgilisine mesaj
Terör örgütü Eş Şebab'ın Perşembe günü Kenya'da bulunan Garissa Üniversitesi'nde yaptığı katliamın ardından olayın detayları ortaya çıkmaya başladı. Saldırıyla ilgili en üzücü detaylardan biri ise bir öğrencinin sevgilisine attığı mesaj oldu...

RADİKAL – Terör örgütü Eş Şebab’ın, Kenya’nın Garissa Üniversitesi’ne yaptığı ve 147 kişiyi öldürdüğü kanlı baskının detayları ortaya çıkmaya başladı. Örgüt, Müslüman öğrencileri dışarı çıkardıktan sonra Hristiyanları rehin almış ve onlarca öğrenciyi öldürmüştü.

International Business Times’ın haberine göre, rehin alınan bir kız öğrencinin erkek arkadaşına attığı mesaj öğrencilerin üniversitede yaşadığı trajediyi ortaya koydu. Jane Akinyi adlı öğrencinin öldürüldüğü belirtilirken, mesaj şu şekilde:

“Nancy’nin bloğundaki herkes vuruldu ve sırada biz varız. Güvenlik güçleri nerede? Eğer oradalarsa lütfen içeri gelmelerini söyle, bizi öldürüyorlar, lütfen gelip bize yardım etmelerini söyle. Bebeğim, şayet bir daha görüşemezsek, seni sevdiğimi bil ve seni hep seveceğim. Hoşça kal bebeğim, bizim için dua et. Tanrı yardımcımız olsun.”  

Eş Şebab'dan Kenya'ya saldırı tehdidi

Papa Kenya'daki üniversite katliamını kınadı

Üniversitede katliam: 147 ölü

Eş Şebab Kenya'da üniversiteye saldırdı


  ETİKETLER:

  Kenya

  ,

  Erkek

  ,

  Kız

  ,

  örgüt

  ,

  saldırı

  ,

  güvenlik

  ,

  Papa