Kenya'daki terör saldırısında Müslümanlar, Hıristiyanlara siper oldu

Kenya'daki terör saldırısında Müslümanlar, Hıristiyanlara siper oldu
Kenya'daki terör saldırısında Müslümanlar, Hıristiyanlara siper oldu
Eş Şebab'ın Kenya'nın başkenti Nairobi'den Mandera'ya gitmekte olan otobüse düzenlediği saldırıda Müslümanlar, Hıristiyanlara siper oldu.

RADİKAL - Eş Şebab, Kenya'nın başkenti Nairobi'den ülkenin kuzeydoğusundaki Mandera'ya gitmekte olan otobüse silahlı saldırı düzenledi. Otobüste seyahat eden Kenyalı Müslümanlar, gruplara ayrılmayı reddederek Hıristiyan yolculara siper oldu.

Somalili Eş Şebab örgütü üyesi militanların Kenya’nın başkenti Nairobi’den Mandera’ya gitmekte olan bir otobüse düzenlediği silahlı saldırıda 2 kişi öldü, otobüs şoförü de dahil 3 kişi ağır yaralandı. Saldırı Kenya’nın Kuzeydoğusunda yer alan Mandera yakınlarında gerçekleşti. Abdi Mahmud adındaki Müslüman bir görgü tanığının açıklamalarına göre 10 militan otobüsün etrafını sardı ve Müslümanların Hıristiyanlardan ayrılmalarını istedi, fakat Müslüman yolcular otobüsten inmeyi reddetti. Mahmud yerel kaynaklara yaptığı açıklamada, "Militanlar üzerimize ateş açmakla bizi tehdit etti ama biz kardeşlerimizden ayrılmadık. Kendimizi onlara siper ettik. Sonunda bizi rahat bıraktılar, fakat geri döneceklerini söylediler" dedi.

İtalya Başbakanı Kenya Başkanlık Sarayı'nda çelik yelek giydi!

Milletvekili bölge komisyonu üyesi Julius Otieno ise Müslümanların Hıristiyanları koruduğunu doğrulayarak militanların "hangisinin Müslüman hangisinin Hıristiyan olduğunu" ayırt etmek istediğini ve Müslümanların gruptan ayrılmadığını söyledi.

Somali'de bombalı saldırı: 11 ölü

EŞ ŞEBAB SALDIRIYI DOĞRULADI

Eş Şebab askeri sözcüsü, Şeyh Abdülaziz Ebu Musab açıklamasında örgütün otobüse yaptığı saldırıyı doğruladı. Musab’ın uluslararası kaynaklara yaptığı açıklamada, "Bazı Hıristiyan düşmanlarımız saldırıda öldü bazıları da yaralandı" dediği öne sürüldü. (DHA) 

Eş-Şebab lideri öldürüldü