Kerry: IŞİD militanları psikopat canavarlar

Kerry: IŞİD militanları psikopat canavarlar
Kerry: IŞİD militanları psikopat canavarlar
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, IŞİD militanlarını 'psikopat canavarlar' sözleriyle niteledi.

RADİKAL - Fransa Cumhurbaşkanı Francois Hollande ile görüşmeler için bu ülkeye giden ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, IŞİD militanlarını "psikopat canavarlar" diye tanımladı. Kerry ayrıca ülkesinin Fransa'yla "omuz omuza" durduğunu söyledi.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre, saldırıların ardından iki ülke askeri işbirliğini arttırdı ve Fransızların IŞİD'e karşı düzenlediği hava saldırılarında istihbarat paylaşımı arttırıldı. Paris'teki ABD Büyükelçiliği'nin önünde konuşan Kerry Fransa'yı ABD'nin en eski dostu ve müttefiki olarak tanımladı ve saldırılara verilecek tek tepkinin ateşli bir dayanışma duygusu olduğunu belirtti. Kerry, "ABD'li erkek ve kız kardeşleriniz tarih boyunca olduğu gibi sizinle omuz omuza duracak. Bu gece hepimiz Parisliyiz" dedi.

Avrupa'nın cihat merkezi: Molenbeek'te neler oluyor?

John Kerry IŞİD'le savaşın bir medeniyetler savaşı olmadığını da ekledi ve "Onlar aslında psikopat canavarlar. Medeniyetle ilgileri yok" diye konuştu. Kerry'nin konuşmasının ardından elçilik binası Fransız bayrağının rengine büründü.

Ümit Kıvanç yazdı. "Suriye pasaportuyla intihar eylemi"

MAÇ İPTAL EDİLDİ 

Paris'te geçen Cuma günü barlar, restoranlar ve bir konser salonuna düzenlenen saldırılarda en az 129 kişi ölmüş, saldırının sorumluluğunu IŞİD üstlenmişti. Saldırıyı düzenleyen gruptan olan ve Belçika'ya kaçtığına inanılan Saleh Abdelslam hala polis tarafından aranıyor. Belçika hükümeti terör tehdidi seviyesini arttırdı ve bu nedenle bu akşam oynanması planlanan Belçika-İspanya dostluk maçı iptal edildi.

'Parisliyim ama profil fotoğrafımı Fransa bayrağı ile değiştirmiyorum çünkü...'

Belçika-İspanya maçı iptal edildi