Kerry'den düşürülen Rus uçağıyla ilgili açıklama

Kerry'den düşürülen Rus uçağıyla ilgili açıklama
Kerry'den düşürülen Rus uçağıyla ilgili açıklama
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, düşürülen Rus uçağı hakkında verilere sahip olduklarını söyledi ve 'Yaşanan olayla ilgili bir fikrimiz var. Fakat şu an formal süreç devam ediyor, bilgi alışverişi yaşanıyor ve henüz kesin bilgi sahibi olmadan sonuçları kendim yorumlamak istemem' dedi.

RADİKAL - ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, ABD'nin Rus Su-24 uçağının düşürülmesi olayı ile ilgili belirli verilere sahip olduğunu fakat detayların henüz bilinmediğini ifade etti.

Kerry "Vesti v Subbotu" Tv programının sunucusu Sergey Brilev'e yaptığı açıklamalarda, "Türk uçakları ve Rus uçağına ne oldu? Detayları bilmiyoruz. Bizim radarlarımızdan elde ettiğimiz belirli verilere sahibiz. Yaşanan olayla ilgili bir fikrimiz var. Fakat şu an formal süreç devam ediyor, bilgi alışverişi yaşanıyor ve henüz kesin bilgi sahibi olmadan sonuçları kendim yorumlamak istemem" dedi.

Rusya'da yeni Türkiye fıkraları!

Rusya ve ABD'nin anlaşmazlıkları çözdüğünü de belirten Kerry, "Suriye'nin hava sahası ve IŞİD ile mücadele için bu hava sahasının doğu kısmındaki uçuşlarımızı kapsayan konularda işbirliği organize ettik. Türk hava sahası Türkiye tarafından kontrol ediliyor. Suriye Esad tarafından, ama Rusya'nın bu kontrole ciddi katkısı olduğunu düşünüyorum" ifadesini kullandı.

Kerry şu şekilde devam etti:

"Başkan Obama'nın söyledikleri bana göre de çok adil. Ülkenin hava sahası o ülkeye aittir ve o hava sahasını koruma hakkına sahiptir. Bu olayın detayları hala belli değil. Diğer herkes gibi ben de kesin sonuçları bekliyorum." (Siyamend Kaçmaz/DHA)

Müslim: Her şekilde Esad'ın gidişi, olmazsa olmaz şarta bağlandı

Esad çiftinden Şam'da kilise ziyareti