Kerry'den Mısır'da İsrail gafı

Kerry'den Mısır'da İsrail gafı
Kerry'den Mısır'da İsrail gafı
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Mısır'da katıldığı 'Mısır'ın ekonomik kalkınması ve yatırımlar' konulu forumda bir gafa imza atarak, 'Hepimiz, Mısır'ın geleceği namına çaba harcamalıyız' yerine 'Hepimiz, İsrail'in geleceği namına çaba harcamalıyız' dedi.

RADİKAL - ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Mısır’da düzenlenen uluslararası ekonomik forumuna gelir gelmez büyük bir gafa imza attı. 
Onursal konuklar için verilen kahvaltıda konuşan Kerry, toplantıya katılan herkesi İsrail’in yararına çalışmaya davet etti.

Sputnik'te yer alan habere göre, Mısır’a yapılan yatırım ve verilen destekte ABD’nin rolüne değinen John Kerry, “Hepimiz, İsrail’in geleceği namına çaba harcamalıyız” dedi. Yaptığı hatayı fark eden ABD Dışişleri Bakanı, özür dileyerek, “Mısır’ın geleceği için” diye ekledi. Kerry’nin bu gafı, salonda gülümsemelere neden oldu.

Mısır’ın tatil beldesi Şarm El-Şeyh’de bugün başlayan ‘Mısır’ın ekonomik kalkınması ve yatırımlar’ konulu forum, 15 Mart’a kadar sürecek. Mısır yönetimi, forumun, siyasi kriz nedeniyle zarar gören ülke ekonomisini canlandırabileceğini düşünüyor.


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  İsrail

  ,

  Mısır

  ,

  Yatırım

  ,

  Bugün

  ,

  Tatil

  ,

  Forum

  ,

  ülke

  ,

  siyasi