Kerry'den sınır açıklaması

Kerry'den sınır açıklaması
Kerry'den sınır açıklaması
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, 'Erdoğan Türkiye-Suriye sınırının geri kalan kısmının da güvenli hale getirilmesi için Türk ve diğer güçlerin kullanılması konusunda kararlı' açıklamasında bulundu.

RADİKAL - ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Brüksel’de bugün yaptığı açıklamada Türkiye ile sınırların IŞİD’e kapatılması için hava ve kara güçlerinin nasıl işbirliği yapacağı konusunda istişarede bulunacaklarını duyurdu. Kerry, "Türkiye ve ABD sınırın güvenli hale getirilebilmesi için hava ve kara kuvvetlerinin nasıl işbirliği yapabileceği konusunda istişarede bulunacak. Erdoğan Türkiye-Suriye sınırının geri kalan kısmının da güvenli hale getirilmesi için Türk ve diğer güçlerin kullanılması konusunda kararlı" dedi. 

Reuters'ın haberine göre, NATO'nun genişlemesinin Rusya'ya tehdit oluşturmadığını ifade eden Kerry, "NATO kimse için bir tehdit değil. Bir savunma ittifakı ve güvenliği sağlamak için" ifadesini kullandı. "NATO, Rusya veya bir başkasına odaklanmış değil" diyen Dışişleri Bakanı, "NATO, herhangi bir tehdide karşı harekete geçebilir, bu IŞİD de olabilir" dedi. 

Rusya'dan Türkiye'yle temas açıklaması

Rusya'dan Türkiye'yle temas açıklaması

Esad: Rusya'nın sahadaki dengeleri değiştirmesi Erdoğan'ın sinirini bozdu