Kesik kafalarla poz veren Türk IŞİD'ci öldürüldü

Kesik kafalarla poz veren Türk IŞİD'ci öldürüldü
Kesik kafalarla poz veren Türk IŞİD'ci öldürüldü
Suriye'nin Azaz Kasabası'nda kesilen kafalarla poz veren 24 yaşındaki Türk genci Mustafa K., kendisiyle birlikte Almanya'dan IŞİD'e katılan iki arkadaşıyla birlikte öldürüldü.

RADİKAL - Deutsche Welle Türkçe’nin haberine göre Suriye ’nin Azaz Kasabası’nda kesilen kafalarla poz veren 24 yaşındaki Türk genci Mustafa K., kendisiyle birlikte Almanya ’dan Türkiye üzeri IŞİD’e katılan iki arkadaşıyla birlikte öldürüldü.
Almanya’da paket dağıtıcısı olarak çalışan, daha çocukken bir çok suça karışan Mustafa K., daha sonra düzenli olarak camiye gitmeye başlamış ve ardından IŞİD’e militan yetiştiren çevrelerin etkisiyle, bu örgüte katılmıştı.

FATİH CAMİİ ÖNÜNDE POZ
Lohberg Semti’nde, kendisi gibi 7 kişi daha ayarlayan Mustafa K., bunlarla birlikte önce İstanbul ’a gitmiş ve Fatih Camii önünde pozlar vermiş, ardından da Azaz (El Aziz) Kasabası’ndaki, dünyayı ürküten kesik kafalı pozları vermişti.
Ailesinin “Suç işlemektense, camiye gitsin. İnanandan zarar gelmez” diye sevindiği Mustafa, bir süre sonra değişti. Diyanete bağlı camilerin gerçek İslamı temsil etmediğini savunan Mustafa K. ile birlikte ölen üç arkadaşının da IŞİD’de önemli görevler aldığı belirtiliyor. İki yıl önce Philipp B. isimli Alman asıllı IŞİD’ci canlı bomba olmuştu. Mustafa ile birlikte öldürülen Marcel L.’nin ise, IŞİD’in oluşturduğu hapishanenin gardiyanı olduğu açıklandı.

SABIKALI ŞEF: MUSTAFA


Mustafa K.’nın çevresine topladığı bu gençler, kendilerini “Lohberg Kutsal Savaşçıları” olarak adlandırıyordu. Şefleri ise, Almanya’da çeşitli suçlara bulaşan ve daha sonra onları Suriye’ye götüren Mustafa K. idi. Almanya’dan IŞİD’e katılanların sayısı tam olarak bilinmiyor. Ancak bunların yaklaşık yüzde 25′inin Türk kökenli olduğu belirtiliyor.
Bilindiği gibi daha önce de, Frankfurt’tan iki Türk genci, Suriye’de IŞİD saflarında savaşırken öldürülmüştü.


  ETİKETLER:

  Almanya

  ,

  Suriye

  ,

  Türkiye

  ,

  İstanbul

  ,

  Fatih

  ,

  bomba

  ,

  suç

  ,

  IŞİD

  http://www.radikal.com.tr/127057712705777

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  din savaşları - user611254

  tarih boyu bir çok millet ve kavim din adına birbirini katletti yok etti hiç acımadan ölende öldürülen de bunu din adına yaptıgı nı idda a etti avrupa ortaçagdan sonra hızla bu deliliken kurtuldu ama dogo özellikle islam cografyası aynı kafada devam ediyor ve edecektir.siz yatıp kalkıp atatürke dua edin yoksa ya sizin kafanız birirnin elindeydi ya birisinin kafası sizin elinizde ve allah adına katletmiş veya katledilmiş olacaktınız

  3 dini tanrısı aynı değil - ermaner

  Museviler incile ve kurana inanmıyor ikiside sahte peygamber tanrı hepsini cezalandıracak.. Hristiyanlar ise muhammedin sahte bir peygamber olduğuna inanıyor. İslam inancına göre ise museviler ve hristiyanlar tahrif edilmiş bir dine inanıyorlar bu nedenle tanrı onları cezalandırcak.Dinler arasındaki savaşa birde meshep savaşını ekleyin.Semavi dinler arasında savaşlar büyüyerek devam edecek sonuç ise acı sefalet, ölümler kocaman bir Hiç İçin.

  Uzaktan Davulun sesi hoş gelirmiş - velmas75

  Mustafa K. yı ve çevresini iyi tanıyan birisi olarak, Değil ailesinde Babasının ilçesinden bile bu güne dek ne teröre destek verilmiştir nede katılım olmuştur. Emniyet verilerine göre, babasının geldiği il Türkiye genelinde suçluluk oranının en düşük olduğu ilk üç ilimizden biridir. İlçede ise Hapishane yarım asır boş kaldığından kapatıldı. Şu an Mustafa nın cenazesi alınamıyor. Ailesi ve çevresi büyük şok yaşıyor. Bizde gelenektir; bir olay olduğunda suçlu aranır! Kimse acaba NEDEN diye sormaz. Sakallıysa suçlu bulunmuştur! Camii! Akıl firardaaaa.

  çok iyi olmus : "je suis Besar ESAD" da diyebiliriz... - baizzet1925_379

  1.5 Milyon Irakliyi ABD ve Avrupa katletmisti. Devamini ISID ve Ilimli Islam denen kesimler getiriyor. 400 bin kisi daha katledildi. Demekki neymis ISID , ABD ve AB`nin tasaronuymus. Bunu böyle görmek lazim. sahnenin önünü istihbaratlar ve Polis teskilatlari görüyor zaten, Ama arka planda ne var görmek istemiyorlar: ABDIsrail.

  maşallah ironiye gel. - merenguer

  camiye gönderiyorlar adam olsun diye militan olup çıkıyor. adım başı camii adım başı imam-hatip lisesi ama gençlerimiz uyuşturucu batağında koltuk sahiplerimiz yolsuzluk batağında. buyrun efenim müslüman türkiye, dindar gençlik

  - momentum

  Diyanete bağlı camilerin gerçek İslamı temsil etmediğini söylemiş. Şu Diyanet de kimseye yaranamadı gitti. Ne laiklere, ne IŞİD'çilere.

  ... - Selosl

  Ne çekti insanlık şu dinlerden yaa, kime ne faydası dokunmuş dinlerin.